„V první půli naše defenziva fungovala dobře, soupeři dovolila střílet jen z dálky a s tím si Šaroch poradil. Poločas byl celkově velmi kvalitní,“ pochvaloval si trenér vítězů Petr Fíman.

Po obrátce se na obou stranách roztrhl pytel s góly, a to ještě další šance zůstaly nevyužity. „Projevila se na nás únava, protože jsme čtyřikrát v týdnu opravdu tvrdě trénovali,“ řekl Fíman, jenž postavil dvě nové tváře.

První půli spolehlivě odchytal slánský Šaroch, celý zápas pak odehrál braškovský Jaroslav Duda, jenž se ve dvaatřiceti letech poprvé v kariéře oblékl do stejného dresu jako bratr Radek. Oba se potkali v záložní řadě.

„Musel jsem ho trošku honit, někdo tam přece běhat musí,“ se smíchem prohlásil o pět let starší Radek. „První zápas byl pro mě trošku těžší. Nevěděl jsem, co od toho můžu čekat, ale jsem spokojený,“ přiznal Jaroslav.

Pražané na začátku druhé části snížili z 3:0 na rozdíl jediné branky, druhý gól Jíchy a dvě střely Neubergera mířící po ideálních přihrávkách do prázdné brány jim ale výrazný náskok vrátily.

Kouče poražených Pavla Mejdra to ale nijak zvlášť nemrzelo. „Přijeli jsme jen s jedenácti hráči do pole a zkoušeli sedm mladých kluků, brali jsme to jako trénink a z tohoto pohledu jsem spokojený,“ prohlásil.

V utkání prostřídal tři brankáře, mezi nimi i mladého Borského, jenž v minulé sezoně odchytal pár zápasů za kladenské béčko.

Branky: 30. Zelenka, 37. Bílek, 49., 67. Jícha, 75., 82. Neuberger – 51. Buzek, 57. Bartoš, 87. Maršál. Rozhodčí: Průcha. Diváci: 30.
V. Dobrá: Šaroch (46. Červenka) – Polák, Dufek, Elman, Nedvěd (46. Nosek) – Bílek, R. Duda, Zelenka (46. Machek), J. Duda – Misura, Jícha.