Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Kladensko - Dva elitní účastníci fotbalové I. A třídy z Kladenska se po osmém kole opět bodově srovnaly. Tuchlovice totiž jen remizovaly v Nelahozevsi, přesto jsou na skóre v čele. Dorazil je ale Milín a také Velká Dobrá, byť měla doma dost štěstíčka. Naopak z výsledkové krize se nepovedlo vybřednout Lhotě a úplně zbytečně.

29.9.2008

Martin Jícha (vlevo) dal jedinou branku Velké Dobré. Foto: Bohumil Kučera

Velká Dobrá – Hvozdnice 2:1 (1:0)

Utrápená výhra Čechie se soupeřem, který spoléhal jen na obranu v devíti lidech a rychlé útoky vedené šikovným Obermajerem. Ten však zlobil vydatně a třikrát se objevil přímo před brankářem domácích Šarochem. Ten byl ale pokaždé úspěšnější a svůj tým tentokrát podržel. Na druhé straně už ve 20. minutě nacentroval Polák přesně na Stolára a ten hlavičkoval dokonale – 1:0. „Měli jsme však přidat přidat ještě gól, šancí jsme měli dost,“ zlobil se hrající asistent kouče Radek Duda. Jeho týmu se to nedařilo ani po změně stran, naopak v 75. Pšenička vyrovnal. Když už to vypadalo na dělbu bodů, prosadil se ve vápně důrazný Jícha a podél gólmana rozhodl. „Oproti zápasu v Tuchlovicích to bylo klidné, ale nám se těžko prosazovalo přes zahuštěnou obranu,“ přiznal Radek Duda.

Branky: 20. Stolár, 85. Jícha – 75. Pšenička.

Dobrá: Šaroch – Polák, Elman, R. Duda, Nedvěd – Bílek, Machek, Zelenka, J. Duda (80. Nosek) – Jícha, Stolár.

Prohlédněte si fotgalerii ze zápasu.

FC Jesenice – SK Lhota 2:0 (1:0)

„Jednoznačně byla Jesenice nejslabším soupeřem v I. A třídě za rok a čtvrt, co ji hrajeme,“ posteskl si po smolném duelu hostující sekretář Martin Chadima. Jeho tým měl měl od začátku klid na kombinaci, čas na tvorbu šancí, matní domácí však všechno s velkou dávkou štěstí ustáli. Třeba i pět po sobě jdoucích rohů, kdy to hořelo to ve vápně, avšak i pokus Zadáka obrana vyhlavičkovala z čáry. Jak už to ve fotbale bývá, skóre se pohnulo na druhé straně. Ve 41. minutě domácí důrazně obrali o míč Havelku a M. Worofka otevřel zblízka skóre. V kabině opařené Lhoty došlo k netradičnímu střídání, protože mladý Trousil neunesl kritiku spolhráče Ráce a lavička to vyřešila jeho výměnou za Anděla. I tak Lhota chtěl zápas otočit, jenže už čtzyři minuty po přestávce nechytila obrana další brajk a M. Worofka náskok Jesenice pojistil. Domácí pak hájili náskok vehementně celý poločas a s velkým štěstím se jim to povedlo. „Ani nemá cenu vypočítávat všechny šance, které jsme nedali. Byli v nich snad všichni hráči. Bohužel jsme museli uznat, že fotbal takhle krutý někdy bývá,“ konstatoval smutně Martin Chadima.

Branky: 41. a 49. M. Worofka 2. Rozhodčí: Prokeš.

Lhota: Šimek – Rác, Hotový (71. Adam), Havelka, Trousil (46. Anděl) – Kolář, Dubravský (78. Kohout), Mačura, Asník – Zadák, Podraný.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Nehody více než čtyřiceti vozidel zablokovaly dálnici D6 na Kladensku

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Dálnici D6 na Kladensku u Pavlova na pomezí dvou okresů ochromily nehody desítek aut. Od středečního rána se zde stala řada nehod.

On line: ptejte se Romana Šroby

Kladno - Středečním hostem sportovního on line rozhovoru bude předseda sportovní komise města Kladna Roman Šroba. Zajímá vás například s jak velkým rozpočtem pracují a kam prostředky určené sportovním klubům putují?

I. B třída: Víra ve vlastní síly se Unhošti vyplatila

Kladensko – Dobrá si na čele fotbalové I. B třídy udržela čtyřbodový náskok na Doksy, které celý podzim odehrají venku. Na předposlední příčku klesly Zlonice. Nejvíc asi překvapila výhra Unhoště na hřišti Hostouně.