Jedomělice přivítaly v přátelské atmosféře jistého vítěze skupiny Doksy a porazily je 5:1. Hosté pojali zápas jako recesi. Hráči přijeli jako na Ligu mistrů v oblecích, postupových tričkách a se sluchátky na hlavě. A hlavně, nikdo kromě gólmana Kieryka nehrál na svém klasickém postu. Na svědomí to měli trenéři Míra Stuchlý a Roman Steckovič, kteří podle vyhrané sázky s koučem Martinem Škvárou právě jeho na lavičce vystřídali.
A posuďte sami: stopery hráli útočníci Větrovec s V. Maříkem, Pleiner s dokeskou legendou Urbanem byli naopak na hrotu. A vrcholem byl brankář Rouček uprostřed zálohy.

I tak šly Doksy do vedení záhadnou hlavičkou Pleinera, ale když Urban v jasné šanci selhal, bylo po hostech. Jedomělice měly velkou žízeň na dobrý fotbal a soka, byť mezi kluby panují skvělé vztahy, nešetřili. Nedvěd s Mrštinou skóre otočili, Krivák po dlouhém výkopu gólmana Kubenky dal na 3:1 a po obrátce ještě Charvát s Horou uzavřeli skóre. A to ještě Kieryk leccos chytil. „Podle mě mu Stéča s Mírou nasypali do pití rohypnol, aby zvládl zápas za stopery jaké mu tam postavili," kroutil hlavou tentokrát jen divák Martin Škvára.

„Pět jedna, ale fotbalová pohoda z obou stran," těšilo domácího předsedu Josefa Nedvěda, jehož fanoušci se zachovali pěkně i k hostům a do I. A třídy je vyprovodili parádním ohňostrojem. „Jim speciálně děkujeme," usmál se Roman Steckovič.

„Součást sázky ještě zněla, že necháme mašinku na vlasy doma," připomněl Steckovič podzimní stříhání kouče, které prý hrozilo i teď. „Na dokopné se ukázalo, že spánek je zdravý a posiluje, ale už jsme to nechali být," uculoval se.

Nachtigal dostal zatím dvě kila banánů

Zatímco Unhošti se konec sezony nepovedl a v Mutějovicích si připsala porážku 2:3, Braškovu jaro vyšlo skoro celé, prohrál jen třikrát. Závěr vyšperkoval výhrou 3:1 nad Nižborem a dostal se právě před Unhošť na šesté místo.

S domácím dresem se rozloučil stylově asi nejlepší kanonýr klubu v jeho historii, Jan Nachtigal. K odchodu na půlroční hostování do Dubí mu klub přibalil dvě kila banánů, sám jich ale za dlouhá léta nasázel do sítí soupeřů několik kamionů. Podobně jako jeho předchůdce Jaroslav Želina, po léta jeho kouč. „Byl jsem dojatej, on asi taky. Ale věřím, že se ještě vrátí," říkal Želina, jehož tým vedl právě zásluhou Nachtigala, pak Nižbor vyrovnal, ale po obrátce Červený a pak ještě Hrubý pojistili jeho výhru 3:1.

Zlonice oživil Kolman

Hezky zakončily sezonu také Zlonice, které z půdy sestupující Jenče přivezly výhru 3:1. Dobře hrály od začátku, ale nedaly šance a potrestal je vedoucí brankou Jar. Kotík. Brankář Rigo držel na uzdě zlonické střelce ještě chvíli ve druhé půli, ale pak se trenéru Hubáčkovi vyplatilo nasazení béčkaře Kolmana, který hru oživil. Nejdřív připravil vyrovnání pro kanonýra jara Bakose, v 70. minutě sám rozhodl, když Jeneč předtím pálila do břevna. Zaslouženou výhru hostů pojistil zase Bakos a Zlonice jako nováček první rok v I. B třídě zvládly.

Za Hřebeč chytal stoper

Neslavně skončila sezonu Hřebeč, prohrála po čtvrté v řadě – 2:5. V Hýskově navíc přišla o vyloučeného mladíčka v bráně Zápotockého, který zahrál rukou mimo vápno. Za stavu 3:2 Hřebeč riskovala, do brány poslala místo gólmansky zkušenějšího útočníka Machuty zadáka Sušila a ten brzy inkasoval. Zajímavostí zápasu bylo nasazení manažera Štěpána Sádeckého do hry, Hřebečských je totiž pořád málo a to bylo také důvodem jejich posledních nezdarů.