Trenér Martin Škvára však nepanikaří. Tým podle jeho slov neodehrál tak špatný zápas, jak skóre napovídá. Před nedávnem na Tempu (prohra 0:3) to prý bylo daleko horší. „Tam jsme opravdu hráli velmi špatně. Teď jsme zahodili pět šest výborných šancí a naopak domácí z pěti šancí dali šest gólů. Produktivitu jim skoro závodím, nás dlouhodobě trápí,“ řekl trenér Doks.

Jeho tým trochu srazila neukázněnost obránce Pešičky, jenž dvakrát zbytečně fauloval ve vápně a Zličín penaltami nepohrdl. Zářil autor hattricku Kohout a jeho trefa ve druhé části z 35 metrů, ta se nevidí ani v nejlepších ligách planety. „Trefil to dokonale do šibenice, povedlo se mu to,“ uznal Škvára, zároveň však litoval brankáře Kieryka, který ani na jeden z šesti gólů prostě neměl nárok, tak dobře Zličíňáci zakončovali.

Zadák Petr Duchoň dal druhý gól Tuchlovic na Tempu.
Mizerná generálka Tuchlovic. Šestka v čeřenu a ještě přišly o Kubů

V první půli nastoupila za Doksy hodně mladá sestava. Hlavně v záloze, kde k novicům Matějkovi a Steinbachovi přibyl zkoušený Hlavsa (Hostouň, naposledy Švermov). Po přestávce poslali trenéři Doks na hřiště víc zkušenosti, ale výkon spíš upadl.

V mistrácích budou chtít Doksy navázat spíše na předešlý duel ve Střešovicích, který zremizovaly 1:1 a hrály velmi dobře. Za přípravu je Martin Škvára chválí celkově: „Celou zimu nás chodilo minimálně čtrnáct na trénink, kluci byli i čtyřikrát v týdnu zapřaženi. Za to jim patří díky a uznání,“ dodal trenér, jenž zatím nemůže počítat s Galbavým, Černým nebo Čampulkou, to jsou velké opory týmu.

Vyplatí se dřina? S největší pravděpodobností ano.

Zličín – Doksy 6:0 (2:0). Branky: Kohout 3, Petrák 2, Merta.

Doksy: Kieryk – Zimerman, Pešička, Havelka – Hlavsa, Böhm, Steinbach, Matějka, Sekanina – Mertlík, Nesládek. Střídali Chaloupka, Steckovič a Fišer.