Kostka po letech skóroval

Doksy před pěknou deklasovaly doma Braškov 7:0. Ten prožívá po ztraceném mači s Hýskovem těžké časy a s předsedou Petákem v bráně (na hradil distancovaného Kohouta, ale chytal po dlouhých letech) neměly nárok.

Domácí nic nepodcenili. Minule čtyřgólový Zlata se sice uklidnil a skóroval jedinkrát, to samé se ale povedlo šesti jeho kamarádům. Kromě jiného Jakubu Kostkovi, který nedal branku několik let. „Poslal jsem ho na penaltu za rozhodnutého stavu. Což bylo něco pro jeho kamaráda Romana Steckoviče, jenž už byl na střídačce a hodně ho špičkoval," smál se trenér Martin Škvára, který je rád, že střílelo tolik různých fotbalistů. „Navíc si zahrála celá lavička, i mladíci dostali přes dvacet minut."

Jedomělice zlomily prokletí

Na vítězné vlně jedou i Jedomělice, které začínají atakovat druhé místo (na Dobrou ztrácejí bod). S Jenčí loni prohrály venku a na jaře šokujícím způsobem i doma, teď ale na jejím podmáčeném hřiště nezaváhaly.

Měly drtivý úvod, když Zahradník s Kubenkou během čtvrthodiny orazítkovali tyč i břevno. Gól za ně obstaral domácí Kotík nešťastně tečující centr Horáka.

Na ten neměl ani domácí brankář M. Charvát, který nastoupil s velkým sebezapřením, nicméně chytal báječně a svůj tým uchránil od debaklu.

Jeneč sice také útočila, měla šance, ale obětavé Jedomělice s Cílkem v bráně udržely čistý štít.
Navíc hned po přestávce, kdy přišel na plac místo zraněného Vyšaty další skvělý Charvát – Jan, zvýšily. Skvěle hrající Nedvěd našel z TK hlavu Horáka a ten hlavou lízl balon dokonale. Sahal pak i po hattricku, ale přáno mu nebylo.
„Jeli jsme do Jenče vzhledem k předešlým výsledkům s nimi s respektem a obavami. Ale od začátku bylo vidět, že je naši hráči konečně chtějí porazit," těšilo předsedu Jedomělic Josefa Nedvěda.

Drama řídil sudí

V Jedomělicích veselo, ve Zlonicích smutek. Vše se otočilo po vzájemném souboji těchto celků před pěti týdny. Tehdy Zlonice vyhrály, ale od té chvíle na rozdíl od soka paběrkují a prohrály i s Tatranem Rakovník B.

Bojovný, ale nepěkný duel rozhodl v 77. minutě hostující M. Konopásek.

Přítomní diváci se hodně zlobili na rozhodčí v čele s hlavním Vosolsoběm. V 5. minutě podle nich hostující Jiřík zkosil zezadu Bakose, ale penalta se nepískala. K tvrdě hrajícímu stoperovi hostů, který už měl žlutou kartu, přiběhl sudí po dalším zákroku a slyšitelně mu řekl, ať se nechá vystřídat dřív, než ho bude muset vyloučit.

Rozhodující branka podle domácího trenéra Jiřího Hubáčka padla z jasného ofsajdu.

Kouč seděl ještě dlouho po utkání na střídačce a vydýchával zklamání. „Bylo to o šest bodů, to jsme věděli. A měli jsme jim prostě dát góly a vyhrát, určitě byli k poražení. Vymlouvat se na rozhodčího nemá cenu, nepomůže nám to. Ale pochopitelně když píská takhle, bere vám to jakýkoliv relax, který si na fotbale chcete užít, aby to nebyla jen práce a dřina pro hráče," hněval se Jiří Hubáček.

Tomu je jasné, že Zlonice zapadly do problému a bude těžké se z něj dostat. „Čeká nás hodně práce, víme to. Do konce podzimu musíme nasbírat nějaké body a pak asi tým trošku doplnit," dodal.

Hřebečská sláva s dudlíkem

Týmy, které spadly do krize (Braškov, Zlonice), by se mohly podívat na Hřebeč. Ta se plácala v bahně ještě před pár týdny, ale najednou se zvedla a jede jako válec, má čtyři výhry v řadě.

Poslední Vonoklasy sešrotovala 6:2, když gól dala už z první střely na bránu (Servus) a inkasovala až ve chvíli, kdy to bylo 6:0 a tým hrál pouze o to, aby gól vstřelil i oslavenec Martin Kott. Tomu se narodil syn Kristián, a tak se slavilo.

„U mě je borec, že dorazil, protože spát šel v pět ráno. Kristiána jsme ale oslavili dobře i na hřišti, Robert Machuta dal Koťákovi i dudlíka a musel s ním běhat po hřišti. Jenom ten gól nedal," smál se manažer Hřebče Štěpán Sádecký. Přesné rány obstarali jiní. Netradiční střelci Servus a hlavně Janík se dokonce prosadili dvakrát, před půlí se k nim přidal ještě Baranec a pak Vořechovský.