Tým už má za sebou tradiční zimní soustředění na Šumavě a trenér Martin Škvára oceňuje svoje borce, že si takovou akci nejen zaplatí, ale i si na ni vezmou dovolenou. „Soustředění bylo parádní, i s vedením nás bylo pětadvacet. Škoda jen zranění Martina Kubína,“ lituje Škvára boce, který už delší čas laboroval s ramenem a na soustředění si ho opět vyhodil při cvičení v tělocvičně. Musela pro něj záchranka a Martin tentokrát už zřejmě neujde operaci, kterou odkládal.

Teď už ke zmíněné posile Doks, i když ony jsou vlastně dvě. Tou první je gólman, původem družecký Josef Švarc nejml., jenž už v klubu úspěšně hostoval na podzim z Motorletu a jeho hostování se povedlo prodloužit. Zkušenosti dvou o dost starších kolegů Zdeňka Kieryka a Jaroslava Tesaře sice zdaleka nemá, ale zase může nabídnout mrštnost leoparda, jak říká Jan Kraus v jedné oblíbené české pohádce. Pokud od kolegů něco odkouká, mohou mít Doksy v bráně na roky vystaráno. A velmi zdatně.

Tuchlovická radost po výhře na hřišti Berouna.
Tempo, tempo, Tuchlovičáci! Přišli však o kouče Bohemky a marody

Teď už k čerstvé posile, mladému muži, jenž vyniká ohromnou rychlostí. Jmenuje se Daniel Sekanina, který po mládežnických letech v SK Kladno přešel na Velkou Dobrou a odsud ho získaly na přestup právě Doksy. Co od něj Martin Škvára čeká?

„Jednoznačně rychlost po stranách, kvalitní centry, nebo práci na hrotu, když tam nastoupí. Stál jsem o něj už nějaký čas a teď se to konečně povedlo,“ komentuje docela třaskavý přestup kouč Doks, hráč totiž přichází se sousední obce a to není úplně obvyklé.

Na druhou stranu Velká Dobrá zase tolik Sekaninu nevyužívala a neměl přes výrazný potenciál tak vysoká čísla v produktivitě, jaká by mít mohl. Nicméně kvalitní centr je skutečně jeho doménou a pokud se sehraje s hrotovým forvardem Alešem Nesládkem, mohou z toho Doksy výrazně těžit.

V divizním derby mezi Kladnem a Slaným se body dělily po remíze 2:2. Bohumil Nádeníček
Věřím, že Sparta titul udělá, hlásí před jarem slánský kanonýr Nádeníček

Doksy počítají také nějaké ztráty. Otazník visí nad jednou ze základních person sestavy, stoperem Martinem Samkem. Toho před časem začalo bolet lýtko, zašel si k lékaři a ten mu sdělil nečekaně nepříjemnou diagnózu – trombóza! „Hlavně pro Martina je to nepříjemnost a my mu všichni přejeme, aby to dobře dopadlo. Dostal léky a cítí se dobře, nicméně jak to bude dál s fotbalem, to nevíme. Na konci ledna má dostat výsledky, tak držíme palce,“ říká Martin Škvára.

Ten přijde také o Miroslava Balíka. Hbitý útočník byl ještě v I. A třídě jedním z hlavních ofenzivních tahounů Doks, ale na podzim ho zastavilo zranění a Balík už přes poměrně mladý věk chce raději nastupovat v nižší soutěži. „Míru ještě přemlouvám, nechci o něj přijít, ale vypadá to, že odejde. Kam, to ještě není jisté,“ dodal Martin Škvára.

Jeho tým půjde do zápasové akce až 19. února, kdy na umělce v Rynholci přivítá pražský Slivenec.