Dvakrát do bojů zasáhly týmy Doks a Velkého Přítočna, které turnaj výborně začalo, teď ale neuhrálo ani bod při skóre 3:16!

„Když mají trénink, tak jsou naši hráči nejzaměstnanější v republice. I v okresním přeboru by se měli alespoň jednou týdně sejít," narážel jeden z trenérů Josef Pavlíček na mizernou účast při tréninkovém procesu.

S Doksy krátce po přestávce snížili na 1:3, pak se však začali hádat a během pěti minut obdrželi pět branek. Nakonec prohráli 1:10.

„A to byl soupeř hodně oslabený," povzdechl si Pavlíček, jenž nedávno na Doksech strávil pěknou řádku sezon jako vedoucí mužstva. Vítězové navíc neměli gólmana, mezi tři tyče putoval stoper Roman Steckovič, jenž si počínal velmi dobře.

Ve svém druhém vystoupení podlehlo Přítočno stále stoprocentním Vinařicím. Lídr třetí třídy si na něm smlsl poměrem 6:2, přičemž se pro zajímavost posílil lhoteckým Rendou Zlatou.

„V obou utkáních naši kluci neběhali, hráli to jako staří páni. V tom byli naši soupeři jasně lepší. Poděkovali jsme jim za pěknou sobotu," uzavřel Pavlíček.

Čtrnáct branek padlo v souboji Dobré s Dubím, který skončil divokou výhrou favorita 9:5. Duel měl dva výjimečné střelce. Po čtyřech trefách do černého si připsali Šimon Honetschläger z týmu vítězů a na opačné straně kanonýr Honza Nachtigal.

„Dvakrát jsme polevili a dvakrát toho soupeř využil dvěma slepenými góly," prozradil doberský kouč
Vlastimil Hrubý a upřesnil, že nováček okresního přeboru snižoval na 6:3 a 9:5.

Jak bylo zmíněno, dvakrát hrály Doksy, které po dvou dvouciferných tentokrát soupeře šetřily. Slovan porazily 5:0.

„Jak se mi líbilo, že dáváme góly, tak dnes mě hráči vrátili zpátky do reality," naoko se zlobil trenér vítězů Martin Škvára s tím, že trefili víc břeven, než vstřelili gólů. Dokázali to i z penalty.

Do utkání nasadil i Petra Junka, jenž se na padesát procent vrátí z rakouského angažmá. Kouč by ho potřeboval jako sůl, poněvadž se mu při bezvýznamném vánočním turnaji v dokeské hale zranil neskutečný smolař, špílmachr David Hlava, který si utrhl Achillovu šlachu.

Kolo zakončilo kladenské derby. Domácí Švermov v něm porazil Slavoj 2:0 (Trejbal, Tlustý). Převaha mladého týmu vítězů byla na víc než na dvougólovou výhru. Zejména po změně stran, hosté totiž nastoupili do druhé půle v devíti, poněvadž se jim dva hráči zranili a jiné za ně neměli.