Oba kluby zahájily I. B třídy odlišně. Zatímco silné Doksy nezvládly první půli v Lidicích a i kvůli sporným verdiktům sudího Stádníka ve druhé části podlehly 2:3, Brandýsek naprosto nečekaně přivezl bod ze hřiště hlavního aspiranta na postup – SK Slaný.

Dokeský kouč Jiří Škvára, muž protřelý jako hráč i nejvyšší soutěží a jako kouč už také stálice okresních trávníků, má k soupeři respekt, ale tentokrát půjde po třech bodech. „Před začátkem soutěže jsem se bál, že zaplatíme nováčkovskou daň a tu jsme v Lidicích skutečně platili. Ustrašeným výkonem v první části a výroky rozhodčího ve druhé. Uznávám ale, že ze strany hráčů tam bylo moc mluvení, to musíme omezit. každopádně si proti Brandýsku chceme napravit reputaci,“ hlásí Škvára před sobotním duelem, který na opraveném hřišti v Doksech, kde se dřelo celé léto, začne v 17 hodin.

Brandýsek k němu odcestuje bez střelce Jiřího Vaňka, to je bolestná zpráva. „Jede s klukem, který hraje za přípravku Kladna, na turnaj do Písku. Budeme ale ještě jednat, aby se zkusil večer vrátit. Na každý pád budeme bojovat,“ předesílá sekretář FK Jan Zatloukal. A přiveze jeho tým bod nebo tři? „Rozhodneme se až na místě,“ zasmál se.