Lány – SK Doksy 2:0 (1:1)

Souboj nováčků skončil šokem pro hosty, kteří naprosto nečekaně prohráli, navíc přišli o dva vyloučené hráče. Zaspali úvod, kdy soka podcenili a inkasovali z kopačky Dvořáka, ovšem centrující Pleiner byl podle nich už půl metru v autu. Navíc přišli o Junka, jenž neproměnil šanci a navíc se při kopu zranil. Nahradil ho později dorazivší Vlasatý a ve 43. právě on pěknou ranou srovnal. To už se Dokesští snažili, ale domácí byli rozjetí a mocně bojovali. Však také slavili posvícení. přečsto je několikrát zachránil skvěle chytající Haužvic, i když dvě největší možnosti poslal Větrovec nad. Na druhé straně hrozili tradičně hlavně Reichl se Švolbou, avšak ani oni neuspěli.

Lánským se velká aktivita vyplatila po obrátce v 60. minutě, když Reichl vybojoval míč, byl poslán k zemi a projektil Dudášika z TK vyrazil Pelc jen k nohám Švolby – 2:1. Hosté se opět zlobili, Reichla podle nich nikdo nefauloval.

Ani gól ale Doksy nenakopl, stále se nemohly přes makající lánský soubor prosadit. V závěru navíc přišly o dva vyloučené borce. R. Zlata ošklivě fauloval loktem a dostal druhou žlutou, protestující kapitán M. Škvára za potyčku se Švolbou dostal také červenou.

Poté ještě domácí zuřili, že jim hosté neodevzdali míč rozhodčího, a tak zápas končil ve velkých emocích. „Byli jsme rádi, že jsme ve zdraví odjeli. Tam bylo posvícení, řada posilněných fanoušků a nebylo to lehké. Jinak jsem tušil, že naši hráči zápas podcení a stalo se. Lány toho moc fotbalového nepředvedly, ale měly mnohem větší vůli po vítězství,“ konstatoval zklamaný kouč Doks Jiří Škvára.

„Děkuji především hráčům za maximální výkon, nasazení a plnění taktických pokynů z kabiny,“ vrátil se k utkání lánský lodivod Milan Dvořák.

Branky: 20. Dvořák, 60. Švolba – 43. Vlasatý. Rozhodčí: Divílek. ČK: Zlata, Škvára.

Lány: Haužvic – Rybář, Rajgl, Dudášik, Kubička – Humr, Dvořák, Vácha, Pleiner – Švolba, Reichl (83. Čapek D.).

Doksy: Pelc – Kouba, Škvára, Blažek, Křivánek – Zlata, Junek (23. Vlasatý), F. Barták, Fousek (70. V. Barták) – Větrovec, Mošnička.