FK Brandýsek - SK Doksy 0:1 (0:0)

Více ze hry měly po celýchdevadesát minut Doksy. „Takticky jsme to zvládli dobře,“ říkal přesto domácí kouč Radek Hanzlík. Z části pravdu měl. Obrana, leč mnohdy se štěstím, ataky hostů odvracela do bezpečí, a když už se někomu z nich podařilo vystřelit, zvládl situaci bravurně gólman Plotěný. Jeho klec zůstávala zkrátka pro dotěrné nájezdníky nedobytná a zakletá. „Neproměňování šancí byl náš kámen úrazu. Měli jsme duel rozhodnout už dříve,“ vytkl svému týmu dokeský vůdce Jiří Škvára, který slavil 62. narozeniny. A udělal to nejlepším možným způsobem.

V 10. minutě napálil po akci Mošničky Filip Bartákbřevno, pak pokus Bartáka jen zasvištěl kolem pravé tyče. Minutu před koncem prvního dějství musel před nepříjemným Mošničkou odvracet do zázemí na poslední chvíli bek Šulda.

Že to se třemi body myslí vážněji hosté, naznačili hned po přestávce. Barták se z blízkosti neprosadil a na jeho následný nebezpečný rohový kop spoluhráči těsně nedosáhli. Po Burantově sólu vytěsnil hlavičku Mošničky zázračně Plotěný, na tu od Reného Zlaty ze 77. minuty reagovat nemusel, ačkoli přeletěla bránu jen o decimetry. „Byla to taková šachová partie,“ hodnotil Hanzlík počínání obou týmů.

Doksy opravdu jako by čekaly na správný moment dát soupeři mat. Jenže čtyři minuty před koncem přišly o jednu figurku v podobě hrdiny posledního utkání s Lidicemi Ondřeje Buranta za druhou žlutou kartu, takže bezgólový výsledek se rýsoval v jasnějších barvách. I v oslabení se v samotném závěru ovšem Škvárovi hoši prosadili.

Milan Mařík, jenž střídal v 85. minutě Kostku, stál na tom správném políčku a šťastnou střelou překonal dosud nepřekonatelnou věž Plotěného. Byla to zároveň jeho první trefa v I. B třídě. „Kdyby to nebylo tečované, brankář by to měl,“ popisoval po utkání Mařík. „Doopravdy jsem měl šťastnou ruku, tah mi vyšel náramně. Vždyť předtím byl Milan nemocný,“ radoval se úspěšnější „šachista - oslavenec“ Škvára. „Nikdy tuto větu nepoužívám, avšak dnes jsme byli opravdu lepší.“

Opravdu po právu si jeho mužstvo odváželo z Kolče tři body. Vždyť jedinou šancí domácích byl pokus Rychlého ze 65. minuty letící mimo.

Branka: 90+1. Milan Mařík. ČK: 86. Burant (Doksy). Rozhodčí: J. Pejša – T. Pejša, Švagr. ŽK: Plotěný, Sedláček, Kala, Valášek – Škvára, Burant, Mošnička, Větrovec, Křivánek.

Brandýsek: Plotěný – Šulda, Vlasák, Slapnička – Pacek (88. Vrána), Hink, Sedláček, Kala (78. Propilek) – Valášek, Mladý.

Doksy: J. Zlata – Kostka (85. Milan Mařík), Škvára, Křivánek – Burant – R. Zlata, Junek, F. Barták, Marek Mařík – Mošnička, Větrovec (90+3. V. Barták).

Patrik SANDEV