AFK Loděnice - SK Doksy 2:1 (1:1)

Lepší vstup do utkání si fotbalisté z Doks nemohli přát. Už ve 2. min zahrál Škvára několik metrů za půlící čárou přímý kop do pokutového území, na míč si naběhl nehlídaný Větrovec a hlavou poslal míč přesně k vzdálenější tyči – 0:1. Už v 6. min mohlo být vyrovnáno. Grau zahrál rohový kop, na který si na bližší tyči naskočil Herejt, ale z několika kroků trefil míč jen do nohou hostujícího brankáře. O dvě minuty se spolupráce těchto hráčů zopakovala, tentokrát již úspěšně. Grau nacentroval míč z do pokutového území a Herejt poslal míč hlavou pod břevno hostující branky – 1:1. Poté přišly dvě pěkné střely Filipa Bartáka ze střední vzdálenosti, první těsně minula domácí branku, druhá už byla vynikající a Patejdl s velkým úsilím vytlačil míč přes tyč na roh. V 26. min. se pokusil odpovědět T. Frydrych, když se hezky uvolnil, ale jeho střela mířila vysoko nad branku. Vzápětí protáhl domácího strážce branky vydařenou dalekonosnou střelou Škvára. V 37. min. se ještě pokusil zahrozit Grau, ale Zlata s jeho technickou střelou do horního rohu neměl problém.

Po přestávkové bouřce v kabině se výkon domácího celku ve druhé části hry postupně zlepšoval. Hned v 46. min. hledal Herejt centrem v pokutovém území Graua, i s touto hlavičkou si zkušený brankář hostí poradil. V 55. min. poslal míč z 20 metrů Grau opět nad branku. V 60. min. došlo k oslabení domácího celku, když musel pro zranění kolena odstoupit Grau. Domácí tlak přesto stoupal, z centrů ani z následujících závarů domácí hráči nic nevytěžili. Tak byli nejnebezpečnější standardní situace. V 75. min. zahrál Novák přímý kop tak, že trefil tyč, míč se odrazil od hlavy Zlaty na roh. V 81. min. po dalším trestném kopu předvedl vynikající zákrok Zlata, když dokázal vytlačit míč, který obletěl zeď, na roh. V 84. min.seKřivánek střetl s nadějným hráčem domácího celku Křížkem, a ten s rozbitouhlavou skončil v nemocnici.

Rozhodnutí přinesla 85. minuta utkání. Průnik F. Pospíšila byl zastaven před pokutovým územím faulem, při ponechané výhodě se míče zmocnil T. Frydrych, přešel přes obránce hostí a přízemním „angličanem“ o zadní tyč poslal míč do sítě – 2:1. Nepříjemná situace přišla ještě v 89. min., kdy hostující obrana nechala ve štychu svého brankáře a v následujícím souboji o míč s F. Pospíšilem utrpěl Zlata zranění ruky a utkání pro něj skončilo. Jeho náhradníka Korpu domácí hráči ani nevyzkoušeli a závěrečný hvizd rozhodčího způsobil radost Na Jánské z vydřeného vítězství.

"My jsme naopak smutní, ten zápas byl remízový a na bod jsme měli. Bohužel rozhodčí, který první půli pískal rovinu, ve druhé domácí přitlačil několika standardkami kolem vápna a při rozhodující situaci jsme na to doplatili. Hráči byli po teatrálnímpádu domácího fotbalisty přesvědčeni, že zase zapíská a on dal výhodu. Naši přestali hrát a z toho padl regulérní gól," popsal Jiří Škvára, vzápětí ale svým svěřencům poděkoval.

"Přestože jsme měli několik důležitých absencí včetně Vlasatého, Marka maříka či vyloučených Mošničky s R. Zlatou, ostatní se zhostili své role výborně a musím je za výkon pochválit. Byl to jeden z našich nejlepších v sezoně," dodal koč Doks.

Branky: 8. Herejt, 85. T. Frydrych - 2. Větrovec. Rozhodčí: Macháček M. – Macháček K. – Svoboda. Střely na branku 7:5, mimo 6:2, rohy 7:3, ofsajdy: 2:5, ŽK 2:2.

Loděnice: Patejdl – J. Pospíšil (87. min. Paleček), Kovač, Bartoš, P. Frydrych – Novák, Dostál, T. Frydrych, Grau (61. min. Křížek, 84. min. Bojko) – F. Pospíšil, Herejt.

Doksy: Zlata (89. min. Korpa)– Kostka, Škvára, Steckovič (79. min. Urban), Křivánek – Větrovec, Burant, Junek, Mil. Mařík – F. Barták, V. Barták (74. min. Fousek).