Doksy odehrály podobný zápas jako před několika týdny s Lidicemi. S tím rozdílem, že rychlé tři branky vsítily již během prvního dějství. Ty dodaly mužstvu pohodlný a klidný náskok. „Vyšla nám. Vždycky jsme hořeli na tom, že neproměňujeme šance, ale teď to byl pravý opak,“ měl radost Škvára.

K prvnímu gólu domácím výrazně pomohl bek Piešťanský svou chybnou rozehrávkou. Marek Mařík jí náležitě potrestal. Za šest minut si naskočil na centr Václava Bartáka Korpa a hlavou přesně zakončil. A když se znovu zapomněla braškovská defenzíva, co jiného měl Marek Mařík dělat než levačkou zakončit přesně k tyči. „Dělali jsme individuální chyby. Když si necháme dát góly proti takovému soupeři, těžko se to potom otáčí,“ zlobil se kouč Braškova Jaroslav Želina.

Braškov se snažil o zvrácení. Několikrát Dokeským opravdu zatopil, ovšem dostat soupeře pod větší tlak nebo pořádně vystřelit mezi tři tyče na Zlatu, to byl pro Želinovy svěřence těžký úkol. Zatímco domácí obrana až na pár chybiček pracovala na výbornou, ta hostující se často nedokázala včas zformovat.

Takže ještě v 79. minutě skóroval do prázdné branky po přihrávce Vlasatého Burant. „Ve druhé půli jsme si výsledek už pohlídali,“ hodnotil Škvára.
Pro jeho mužstvo má ale utkání přece jenom jednu černou kaňku.

Kapitán Marek Mařík jen co vsítil druhou branku, špatně u autové čáry došlápl a musel jít ze hřiště. „Má problémy s kotníkem. Laboruje už s tím čtrnáct, přesně nevím, co s ním je. Zranil se už v utkání s Pavlíkovem, ten minulý s Loděnicí radši vynechal,“ konstatoval dokeský lodivod. „Je to nějaký výron. Budeme se snažit to nějak léčit.“

Branky: 27. a 39. Marek Mařík, 33. Korpa, 79. Burant. Rozhodčí: Chrastina – Kočarek, Smolka.
Doksy: J. Zlata – Kostka, Škvára, Urban – Steckovič – Milan Mařík, Burant (81. Blín), Marek Mařík (43. Vlasatý) – F. Barták – Korpa, V. Barták (68. Hadrbolec).
Braškov: Manda – Pokorný, Piešťanský, Duda – Přichystal – M. Maňkoš (68. Fuit), Veselý, Fridrich, Hlavatý – Nachtigal (80. Peták), P. Maňkoš.

Patrik SANDEV