Sokol Vraný – SK Doksy 2:3 (0:1)

Tým trenéra Grabmüllera hned na začátku příliš otevřel vrátka, nechal pláchnout Marka Maříka a ten otevřel skóre (4.). Jenže Doksy poté zalezly do obrany, a to neumí. Vraný z trvalé převahy dlouho nic vytěžit nedovedlo, ale po obrátce se mu povedly slepené branky. První dal Mrvík krásnou střelou, druhá byla šťastná. Brankář J. Zlata vyběhl z vápna, musel do hlavičkového souboje a odražený míč loboval za jeho záda David.

Zdálo se, že meruna do sítě neprojde přes dokeského Steckoviče, ale R. Zlata před ním nešťastně hlavičkoval přímo pod břevno – 2:1! Následně mohli domácí rozhodnout, Sedláček ovšem z malého vápna přestřelil. Byla to chyba, protože Doksy se oklepaly, začaly útočit a vyprodukovaly hezkou akci po ose Burant, Kostka, R. Zlata a zakončující Mošnička – 2:2. Vraný otevřel hru, Junek toho využil, předložil R. Zlatovi a ten ideálně napravil vlastenec. Další tři tutovky už Škvárovi svěřenci promrhali, ale nic si z toho nedělali.

„Co si budeme namlouvat, zklamání je velké. Zvlášť, když jsme celý zápas do nich bušili,“ hromoval domácí vedoucí mužstva Radek Babický.

Jiří Škvára naopak neskrýval uspokojení. „Jen zbytečně chyboval Vlasatý u první branky a pak na nás padla deka. Ale oklepali jsme se, přežili šanci Sedláčka a poté už byli lepší.“ Slova chvály měl Škvára rovněž pro tentokrát naprosto rovného a přesného sudího Kabyla a brankáře Josefa Zlatu. „Doopravdy svým klidem mužstvu moc pomáhá. A soupeře zneklidňuje.“

Pochválit chtěl dokeský kouč, který kam přijde, tam má dobré výsledky (Dobrá, Tuchlovice), také jednoho hráče soupeř. "Jde o krajního beka Maliňáka. Ten nás doopravdy trápil, nechybí mu prakticky nic. Má pohyb, techniku, rychlost, výborně kope. Až potkám Martina Hřídela (trenér SK Kladno), kdykoliv ho do první ligy doporučím," dodal Jiří Škvára.

Prohlédněte si fotogalerii ze zápasu.

Branky: 58. Mrvík, 59. R. Zlata (vl.) – 4. Mar. Mařík, 80. Mošnička, 84. R. Zlata. Rozhodčí: Kabyl.

Vraný: Pražák – Maliňák, Švácha, Kalík, Šafránek – Urban, David, Sedláček, Kincl (70. Plašil) – Mrvík, Bauer.

Doksy: J. Zlata – Kostka, Škvára, Steckovič, Křivánek (46. Vlasatý) – R. Zlata, Junek, F. Barták (65. Korpa), Burant, Mar. Mařík (60. Mil. Mařík) – Mošnička.