SK Doksy – FK Chmel Mutějovice 2:3 (1:1)

Do utkání vstoupili hosté velmi aktivně. Zejména s chutí hrající Sajner se hned v úvodu ocitl ve vyložené šanci, ale chyběl mu pověstný krůček. I nadále se na obtížném promáčeném terénu chmelaři tlačili před branku domácích, ale mezi tři tyče se ne a ne trefit. Naopak ve 23. minutě se po ojedinělém brejku a přihrávce na zadní tyč ocitl v bezprostřední blízkosti před bezmocným Malinovským domácí Mošnička a nezaváhal – 1:0.

Okamžitě z rozehrávky však chmelaři dokázali kontrovat. Staněk prošel až do malého vápna, přiťukl Sajnerovi, který míč nezpracoval, za ním stojící Pech však nezaváhal a prostřelil gólmana Zlatu – 1:1. Vyrovnanému skóre odpovídal i průběh zbývající části prvního poločasu. Hra se přelévala ze strany na stranu a obě mužstva si vypracovala několik dobrých příležitostí a po jedné z kategorie tutových na každé straně.

Nejprve ve 30. minutě domácí Mařík doslova vlétl do velkého vápna a jeho projektil mířící pod břevno dal vyniknout reflexivnímu zákroku gólmana Malinovského. O pět minut později se k sólu z vlastní poloviny před soupeřovu branku vydal Linhart, přihrál Staňkovi, jehož střela však skončila na tyči domácí branky.

Úvod druhého poločasu byl kopií toho prvního. Chmelaři obléhali domácí branku ve snaze strhnout vítězství na svoji stranu. Jejich snaha byla korunována v 70. minutě. Pech poslal ideální přihrávku za domácí obranu a nabíhající Sajner se tentokráte nemýlil – 1:2. Domácí se však nemínili vzdát tak lehce. O deset minut později vypálil z hranice velkého vápna Mošnička, jeho střela se odrazila od břevna na brankovou čáru a zpět do hřiště k témuž hráči, který svůj reparát složil úspěšně – 2:2.

Vzhledem k blížícímu se závěrečnému hvizdu bylo jasné, že více motivovaným chmelařům na případný zvrat výsledku již mnoho času nezbývá, a tak vrhli všechny síly do útoku. Na počátku rozhodujícího okamžiku čtyři minuty před koncem byl přesný pas na Sajnera, ten předložil míč nabíhajícímu Knapovi, který umístěnou střelou k tyči rozhodl o definitivní podobě výsledku utkání 2:3 a zlatých bodech pro chmelaře.

Branky: 23. a 80. Mošnička – 24. Pech, 70. Sajner, 86. Knap.

Doksy: J. Zlata – Urban, Burant, Škvára, Křivánek (66. Machulka) – R. Zlata,F. Barták (59. Vlasatý), Větrovec,Mil. Mařík – Korpa, Mošnička.

Mutějovice: Malinovský – Linhart – Kroupa, Rosa, Holý – Pech (81. Čihař), Knap, Hlavsa, Pacourek - Sajner, Staněk (90. Roubík).

Eva DUŠKOVÁ