Utkání mělo skvělou úroveň. Vysoké tempo nechybělo po celý průběh utkání, brankáři se na obou stranách hodně zapotili. Doksy soupeře dost často a rychle presovaly. Zprvu se Králův Dvůr bránil dobře, pak ale začal chybovat a faulovat. A po půlhodině hry nabídl domácím přímý kop, ke kterému se postavil Junek. Jeho dělovka byla tak silná, že jí gólman Kolář neudržel a zapadla mu do branky.

„Kluci mají natrénováno, vpřípravě jezdili na kole čtyřicítky. Naše hra je sice fyzicky náročná, ale oni jsou na tom moc dobře,“ byl spokojený Škvára. „Třeba vsamotném závěru Marek Mařík. Měl síly na to, aby přeběhl polovinu hřiště a ještě utekl dvěma protihráčům,“ pochvaloval si. Do poločasu mohl ještě dvakrát skórovat Mošnička, kterého Škvára mimochodem též pochválil, i tak však byli domácí sjednobrankovým vedením určitě spokojení.

Podlehnout sebeuspokojení však určitě nemohli. Po přestávce hosté hodně zazlobili a Frydrych napálil břevno. Uklidnění obstaral v67. minutě Studený, který si zblízkosti naběhl na přihrávku Junka a přesně zacílil. Jeho první branka vprvním soutěžním zápase po odchodu zkladenského dorostu. „Studený mě absolutně nezklamal, naopak překvapil. Potřebuje samozřejmě ještě zkušenosti, ale sJunkem, Burantem, Škvárou nebo Maříkem je určitě nabere.“

Bývalý brankář Doks Josef Zlata už zápasu jen přihlížel. I bez něj však klub nemusí smutnit, Kieryk se jeví jako velmi dobrá náhrada. Vyšlápl si na něj znovu Frydrych i Frajer, on však oba zblízkosti skvělým způsobem vychytal.

Byly to důležité zákroky, které prakticky zabránily Dvoru vjakémkoli chtěném zvratu. „Pořád jsme věřili, že ještě můžeme vyrovnat,“ říkal kouč hostí Miroslav Běhavý. „Herně si myslím, že to bylo celkem vyrovnané. My jsme však narozdíl od soupeře své šance neproměnili.“

Doksy už si vzávěru výsledek pohlídaly. „Samo sebou jsem se pořád i po Studeného brance o tři body bál. Plnili jsme taktické úkoly na jedničku, záloha pracovala na plný pecky a měli jsme přece jenom o něco více ze hry, takže nakonec je podle mě výhra zasloužená,“ lebedil si Škvára.

Branky: 31. Junek, 67. Studený. ŽK: Mošnička – Lípa, Minařík. Rozhodčí: Štefan – Fejfar, Joglová.
Doksy: Kieryk – Kostka, Škvára, Stetkovič, Vlasatý – Studený (89. Holub), Junek, Burant, Milan Mařík, Marek Mařík – Mošnička (84. Blín).
Kr. Dvůr B: Kolář – Křesťan, Lípa, Minařík, Frajer – Bláha, Frydrych, Cihelka, Dont – Vávra, Vejmelka (46. Pivarník).

Patrik SANDEV