Senomaty - Dosky 2:2 (0:1)

V první půli se hrálo od vápna k vápnu pouze s minimem šancí. Senomaty měly gólvoky dvě, ale ani jedna se neujala. Na druhé stranězahrozil Mošnička, jenže v zakončení si překážel se Studeným a gól z toho nebyl. Další možnost si soubor hostůvytvořildvě minuty před koncem a tu už Junek proměnil - 0:1.

Po změně stran už toho bylo k vidění přeci jen víc. Otevřená obrana domácích nabízela brejky hostům. Ty třikrát zastavila ofsajdový praporek, ale počtvrté už Mošničku ne a ten zvýšil na 2:0.

Domácí se do zápasu vrátili v 75. minutě, když z trestného kopu snižoval po teči ve zdi Benneth - 1:2. 81. minuta pak přinesla senomatskou radost v podobě vyrovnání, když po pravé straně zatáhl balon Mácha, nahrál přes celé vápno Kodešovi, který byl sám před brankářem a mazácky jej obhodil - 2:2.

To ale nebylo vše. Zápas byl v těch chvílích už hodně ostrý a ještě se vyostřil po zákroku na Junka. Ten už to nevydržel, na zemi oplácel a ve středovém kruhu vznikla ohromná mela. Sudí Nepraš po ní vyloučil jednoho domácího hráče i Junka a pokračovalo se dál.

Doksy se dostaly do tlaku, kopaly roh, ale hned po něm sudí duel ukončil, čekala totiž další prodleva - na zemi ležel zraněný domácí brankář Červený. "Podle nás rozhodčí ukončil duel ještě před uplynutím řádně hrací doby. Přitom při vyloučení senehrálo pět minut," skřípal zuby hodně naštvaný kouč Doks Jiří Škvára. Zuřil i nad neodpískanou penaltou po zákroku na Zlatu a spoustou podle něj otočených standardek. "Fotbal pak mě i kluky přestává bavit. Nebylo to na podzim poprvé. teď bude mít práci, aby vůbec přišli za týden na mistrák. Vážně mě to už nebaví," mávl rukou.

Jeden z nejzkušenějších hráčů hostů Vlasatý pak podle Škváry připravuje otevřený dopis adresovaný na svaz. "Asi to udělá, ale vím, jak to dopadne. Zamete se to pod stůl, vždycky chtějí jen důkazy," hlesl Škvára.

Domácí Zdeněk Vodrážka byl spokojený a zpočátku i stručný. "Když jsme v sedmdesáté minutě prohrávali dva nula, tak už jsem moc nevěřil. Ale nesmírná bojovnost a vůle kluků znamenala vyrovnání na dva dva. Takže senomatská tvrz opět zůstala nepokořena," řekl k utkání.

Poté, co se dozvěděl o kritice Doks, našel i na nich nehezké věci. "Chovali se jak smyslů zbavení, nebyl to celý mančaft, ale pár kluků. Kopali do kýblů s vodou, shodili zrcadlo. Tohle podle mě na fotbal nepatří," nelíbilo se šéfovi Senomatů.

Branky: 75. Benneth, 81. Kodeš - 42. Junek, 66. Mošnička. Rozhodčí: Nepraš.ČK: 87. Havel - Junek.

Senomaty: Červený - Trešl (46. Pichner), Kohout, Havel, Hvězda - Mácha, Benneth, Klouček, Fronk (65. Kodeš) - Hůla, L. Kozák.

Doksy: Kieryk - Kostka, Škvára, Steckovič, Vlasatý - Studený, Burant, Junek, Mar. Mařík - Mošnička, Zlata.

Kamila HEJDOVÁ, Rudolf MUZIKA