SK Doksy – Městečko 5:2 (2:0)

To, že zařídil po necelé čtvrthodině hry i penaltu snad už nestojí ani za řeč. Dokeský soubor byl v první půli jasně lepší a vypadalo to na pěkný výprask hostujícího Městečka. Jenže stejně jako před týdnem v Senometech o nadějné vedení brzy přišli: „Příznivý výsledek 2:0 většinou všechny ukolíbá a myslí si, že je zápas hotový. Jenže to je pravý opak! Zápas končí až hvizdem rozhodčího,“ byl si vědom už v průběhu možného nebezpečí trenér Jiří Škvára. Hosté nestačili hlavně rychlostně a měli problém s důrazem, nicméně při prvním gólu to přepískali a poslali k zemi Mošničku. Pokutový kop bez problémů proměnil Martin Škvára. Po půl hodině po centru do vápna nadzvedl balón jeden z beků Městečka a po fatální chybě gólmana Kopernického šťastně hlavou zakončil premiérovou trefou mladík Studený.

Po změně stran nejprve tváří tvář Kopernickému selhal Mošnička a platilo pravidlo nedáš -dostaneš. Po skvělém uvolnění z hranice vápna ke vzdálenější tyči zamířil Ondřej Kučera, o tři minut později po zaspání dokeské obrany zblízka vymetl šibenici Bestajovský. O deset minut později už však přišla chvíle Mošničky. Nejprve hlavou uklidil centr kapitána Maříka, poté elegantně z hranice vápna padáčkem zvyšoval. „Tady jsme se definitivně uklidnili, další trefa byla třešničkou na dortu,“ odfoukl si Škvára. A měl pravdu. Mošnička se ragbyově jako buldozer prohnal přes dva obránce a angličanem pečetil výhru. „Doufal jsem, že projdu, ale takhle se trefit,“ sám nevěřil v nádhernou branku Mošnička. „Byl to Mošničky zápas. Soupeř hraje otevřený fotbal a měl nezvyklé problémy v defenzívě,“uzavřel klání Škvára.

Branky: 64, 67. a 78. Mošnička, 15. M. Škvára(pk), 31. Studený – 49. O.Kučera, 52. Bestajovský. Rozhodčí: Krupa.

Doksy: Kieryk – Kostka, Steckovič, M. Škvára, Vlasatý – Studený, Burant, Barták, Mařík (87. Z. Urban) – Mošnička (83. Blín), Zlata.

Městečko: Kopernický – Wohl, Hégr, Hadrava, J. Kučera – J. Šnídl, J. Urban, Langmajer, O. Kučera – Bestajovský. P.Šnídl.

Viktor Sandev