Zajímavý program je zejména na hřišti Velké Dobré, kde se odehrají dva duely. Poprvé se představí nováček I. A třídy SK Doksy, který zde přivítá od 10.15 hodin novice okresního přeboru Sokol Družec. Odpoledne od 17 hodin pak domácí Čechie Velká Dobrá přivítá v dalším okresním derby Lidice.

Souboj Doks a Družce je vlastně dost pikantní, byť se oba sousedé na mapě dobře doplňují. Družečtí jsou ale nyní trochu biti, protože prodloužili pobyt Buranta v Doksech, zatímco jejich sok jim už Matěje Větrovce neponechal. „Družci za to patří náš dík. Matěj myslím pochopil, kde byl problém při jeho odchodu a má chuť se do kádru dostat. Může být posilou,“ řekl kouč Jiří Škvára, který své svěřence zatím hlavně pozoruje. Letní přípravu totiž vede dlouholetý gólman Kladna a později právě Doks Josef Zlata. „Dělá to velmi dobře. A je docela příjemné, že hráči po opravdu tvrdých trénincích také jednou nenadávají mně, ale jemu. Leckdy si uleví opravdu od plic,“ směje se Škvára.

Hlavně je ale rád, že se povedlo udržet pohromadě kádr, jenž I. A třídu vybojoval. Kromě Buranta tedy i Moce z Nova a Studeného s Kierykem z SK Kladno (gólman už definitivně přestoupil).

Problém je pouze s útočníkem Červeného Újezdu Pavlem Bartošem. Mateřský klub za něj před lety podle našich informací zaplatil 30 tisíc korun a částku by rád postupně získal zpátky. Navíc po uvolnění Bartoše po patnácti letech sestoupil z okresního přeboru Prahy–západ. Deset tisíc za hostování se ale Doksům zdá dost, zvlášť když se jim vrací zmíněný Větrovec.

Na druhou stranu dlouhé roky nejgólovější střelec mužstva Mošnička není zcela v pořádku. „Už na podzim laboroval s břišními svaly, a protože se to moc nelepší, poslal jsem ho na vyšetření do nemocnice. Výsledky ještě neznáme,“ dodal Jiří Škvára.