Hosté přijeli bez tria borců základní sestavy – Maříka, Vlasatého a Buranta, a tak zvolili defenzivní taktiku. Plnili ji výborně až do poslední minuty poločasu, kdy se po souboji Moce s jedním z domácích hráčů pískala už trochu folklórně penalta. Zakopal nedal Kierykovi šanci a domácí vedli 1:0. „Byla hodně problematická, ale hráči se tentokrát udrželi a karty nedostali. Moc i jeho protihráči se drželi vzájemně a upadli,“ komentoval výrok sudího Kauckého trenér Doks Jiří Škvára.

Tomu se povedl přestávkový tah, když na hřiště místo Vondráka poslal do útoku Větrovce. Ten se dostal do dvou šancí, jenže v koncovce vyhořel. V sólu obešel i gólmana, ale zakončení bylo slabé a dobíhající obránce situaci zachránil. V další možnosti obstřelil brankáře, ovšem ten jeho pokus lapil.
Místo vyrovnání tak udeřili domácí podruhé, i když jim k tomu pomohl nešťastník Beránek, který při pokusu odvrátit jejich centr na roh zamířil do vlastní brány.

Obrana hostů poté uvadla a Černolice toho ještě jednou využily k závěrečnému zásahu Nováka. Aspoň korigovat mohl dalekonosnou ranou M. Škvára, ale brankář jeho bombu vyrazil. Zákrok na unikajícího Větrovce těsně před vápnem pak sudí jako faul neposoudil. „Snad se bál pana Macely, ale i ten potvrdil, že se to pískat mělo. Ale výsledek byl už jasný, víc mi vadí ta penalta. Celkově jsme nehráli vůbec špatně, do půle jsme dobře bránili a po obrátce byli i lepší. Škoda koncovky, kterou musíme vylepšit v dalších dvou domácích zápasech. Budou hodně důležité,“ upozornil před středeční dohrávkou se Sedlčany (18) a nedělním derby proti Lhotě (17) Jiří Škvára.

Černolice – Doksy 3:0 (1:0). Branky: 45. Zakopal (pk), 75. vlastní, 85. Novák. Rozhodčí: Kaucký.

Doksy: Kieryk – Steckovič, Škvára, Blín (70. Beránek), Křivánek (78. Urban) – Studený, Junek, Svoboda, Zlata – Vondrák (46. Větrovec), Moc.