První půlka, to byl pro Dokeské, jimž se vrátil do sestavy Mařík, zlý sen. Domácím se dařilo v koncovce, pronikali lehce do šancí, a přestože brankář Kieryk kryl dvě tutovky, třikrát na rány klecanského výběru nestačil.

První padla po rohovém kopu, druhé dvě po špatné rozehrávce hostů uprostřed hřiště. „Já nechci říci, že bychom ten první poločas odehráli vyloženě špatně, ale v rozhodujících momentech jsme chybovali a doslova jim darovali dva góly,“ mrzelo jednoho z trenérů Doks Josefa Zlatu.

O přestávce poslal s šéftrenérem Jiřím Škvárou na hřiště Svobodu místo nevýrazného Větrovce a hráči najednou začali bojovat mnohem víc. „Takhle bych si představoval boj o záchranu,“ našel světlý moment hodnocení Zlata.

M. Škvára stejně jako proti Sedlčanům napřáhl ze 30 metrů a jeho pumelice skončila v šibenici – 3:1. Zanedlouho sice fauloval Steckovič, ale nařízenou penaltu Kieryk chytil a následně bylo pro hosty ještě veseleji. Nejprve si postavil míč z TK Křivánek a jeho obávaná levačka ho poslala do tyče. „To byla škoda, chybělo ještě dost času,“ ulevil si Zlata, ale k dalšímu trestňáku se postavil opět Škvára a podruhé v duelu se nemýlil. Stav 3:2 čtvrt hodiny před koncem ještě skýtal naději, ale Klecany už si tři body vzít nenechaly.

I když jejich hráči napínali nervy fanoušků k prasknutí, protože zahodili snad čtyři jasné tutovky. „Zahráli si trochu na nás, ale nakonec je to mrzet bohužel nemuselo. Situace je sice složitá, ale za sebe říkám, že sestup by mě štval, ale tragédie by to nebyla. Soutěž jsme chtěli vyzkoušet a to jsme udělali,“ dodal Josef Zlata.

Klecany – Doksy 3:2 (3:0). Branky: Hebnar, Remenec, Rybecký – Škvára 2. Rozhodčí: Benák.

Doksy: Kieryk – Vlasatý, Škvára, Steckovič, Křivánek – Studený, Burant (70. Vondrák), Junek, Moc, Mařík – Větrovec (46. Svoboda).