„Nechceme si nic nalhávat, už je to špatné. Teď se budeme bavit o budoucnosti klubu,“ uvedl kouč Doks Jiří Škvára den po porážce v Petrovicích.

Navíc největší soupeř Doks z Hvozdnice senzačně vyhrál v Tuchlovicích, které se tak staly jarním katem Škvárova souboru. Tedy katem kouče, pod jehož vedením do většího fotbalu před lety nakoukly.

Zkušeného kormidelníka mnohem víc štvalo, jakým způsobem se duel v Petrovicích vyvinul. Po vyrovnaném průběhu první půle ho zlomil další sporný pokutový kop, u něhož se zdálo, že se píská faul mimo vápno, ale po poradě s asistentem sudí Bartůšek ukázal na penaltový puntík.

Doksy krizitovaly rozhodčí celé jaro i veřejně a zle na to doplatily. „Bylo to šokující rozhodnutí. A podílelo se na něm trio sudích, které řídilo jiný skandální duel v Nové Vsi. Jen se vyměnili v postech. Od zmíněného verdiktu už hráči, kteří se samozřejmě ukrutně rozčílili a měli jsme problémy je trochu zmírnit, nebojovali koncentrovaně a dostali druhý gól. Štve mě to o to víc, že se všichni snažíme vytvořit fotbalistům dobré podmínky, připravujeme je v zimě na soustředěních, děláme velké fyzické testy, aby přišel někdo, kdo během chvíle takhle pošlape vaši práci,“ mávl rukou znechucený Jiří Škvára.

Petrovice – Doksy 2:0 (0:0). Branky: 52. Brunclík (pk), 60. Kudrna. Rozhodčí: Bartůšek.

Doksy: Zlata – Vlasatý, Škvára, Steckovič, Křivánek – Studený, Junek, Burant, Mařík (70. Svoboda) – Moc, Vondrák (46. Větrovec)­.