Doksy - Brandýsek 6:2 (4:1)

Domácí využili ke skórování především přihrávky z krajů zálohy, stopeři si pak s dotírajícími útočníky nevěděli rady. Hattrickem se blýskl hlavně dokeský Větrovec: „Jsem rozhodně spokojený, tři body jsou doma, ale mrzí mě další nevyužité šance,“ zhodnotil kriticky po vítězném duelu hrdina utkání.

Zpočátku se bojovalo především ve středu hřiště, nicméně Brandýsek se dostal již ve 13. minutě poprvé a naposled do vedení. Po rohovém kopu si na hlavičku naskočil Mondek a z blízkosti brankáře pokořil. Doksy kontrovaly hned za dvě minuty. Krásně se uvolnil Mošnička a poslal uličku na Větrovce, ten byl sice napoprvé zablokován, podruhé již ale v obležení obránců skóroval.

Do vedení se dostal nováček soutěže ve 23. minutě, z úhlu překonal bezmocného gólmana Barták. O sedm minut později to bylo 3:1, po překvapující kombinaci z blízkosti prostřelil Plotěného podruhé Větrovec. Nejvíce v obraně Brandýsku chyboval Piešťanský, ten dokonce na protest dvě minuty nehrál a usedl na lavičku. V dalším průběhu dvakrát nevyužil nabídku na třetí trefu Větrovec, tyčku napálil Mošnička. Ten si spravil chuť těsně před koncem poločasu a točenou střelou k tyči zvýšil na 4:1.

Obrázek hry se nezměnil ani v druhém dějství, Doksy přehrávaly soupeře především lepším pohybem. V úvodu se nedohodli hostující L. Kala s Plotěným, brankář v nouzi napálil jen dotírajícího Mošničku a míč pak padáčkem zapadl do sítě – 5:1.

Hattrick dovršil v 68. minutě po přihrávce R. Zlaty Větrovec. Hosté se zlepšili po břevnu ze 67. minuty a o deset minut později se dočkali odměny. Z hranice vápna z otočky snižoval Šmejkal. Do konce zápasu předvedl několik reflexivních zákroků Ploťěný, na druhé straně se občas blýskl také Josef Zlata.

„Katastrofální výkon,“ komentoval stručně po debaklu trenér Brandýsku Hanzlík. Naopak dokeský trenér chválou nešetřil: „Maximální spokojenost, všechno se nám povedlo.“

Branky: 15., 30. a 68. Větrovec, 39. a 54. Mošnička, 23. Barták – 13. Mondek, 77. Šmejkal. Rozhodčí: Berovič – Štefan, Kindl.
Doksy: J. Zlata – Vlasatý, M. Škvára, Blažek, Křivánek – R. Zlata, Šanta (67. Steckovič), F. Barták, Mařík – Mošnička (75. Kostka), Větrovec (70. V. Barták).
Brandýsek: Plotěný – Šulda, Piešťanský, Vlasák, Sedláček, Tichý (45. Hromádka) – Šmejkal, Rychlý, Kala – Mondek (86. Balín), Pacek (79. L. Škvára).

VIKTOR SANDEV