„Myslel jsem si, že dostanu vynadáno, protože jsem mohl navýšit na 3:0. Viděl jsem to černě,“ obával se v ještě v tuto chvíli. Jenže jako by to s ním nic neudělalo a dokonce stihl dát hattrick!

To, že zařídil po necelé čtvrthodině hry i penaltu snad už nestojí ani za řeč. Dokeský soubor byl vprvní půli jasně lepší a vypadalo to na pěkný výprask hostujícího Městečka. Jenže stejně jako před týdnem vSenometech o nadějné vedení brzy přišli.

„Příznivý výsledek 2:0 většinou všechny ukolíbá a myslí si, že je zápas hotový. Jenže to je pravý opak! Zápas končí až hvizdem rozhodčího,“ byl si vědom už vprůběhu možného nebezpečí trenér Jiří Škvára.

Hosté nestačili hlavně rychlostně a měli problém sdůrazem, nicméně při prvním gólu to přepískali a poslali kzemi Mošničku. Pokutový kop bez problémů proměnil Martin Škvára. Po půl hodině po centru do vápna nadzvedl balón jeden zbeků Městečka a po fatální chybě gólmana Kopernického šťastně hlavou zakončil premiérovou trefou mladík Studený.

Po změně stran nejprve tváří tvář odchovanci NovaKopernickému selhal Mošnička a platilo pravidlo nedáš-dostaneš. Po skvělém uvolnění zhranice vápna ke vzdálenější tyči zamířil Ondřej Kučera, o tři minut později po zaspání dokeské obrany zblízka vymetl šibenici Bestajovský.

O deset minut později už však přišla chvíle Mošničky. Nejprve hlavou uklidil centr kapitána Maříka, poté elegantně zhranice vápna padáčkem zvyšoval. „Tady jsme se definitivně uklidnili, další trefa byla třešničkou na dortu,“ odfoukl si Škvára.

A měl pravdu. Mošnička se ragbyově jako buldozer prohnal přes dva obránce a angličanem pečetil výhru. „Doufal jsem, že projdu, ale takhle se trefit,“ sám nevěřil v nádhernou branku Mošnička. „Byl to Mošničky zápas. Soupeř hraje otevřený fotbal a měl nezvyklé problémy vdefenzívě,“uzavřel klání Škvára.

Doksy - Městečko 5:2 (2:0).

Branky:
64, 67. a 78. Mošnička, 15. M.Škvára zpen., 31. Studený – 49. O.Kučera, 52. Bestajovský.

Rozhodčí: Krupa.

Doksy: Kieryk – Kostka, Steckovič, M.Škvára, Vlasatý – Studený, Burant, Barták, Mařík (87. Z. Urban) – Mošnička (83. Blín), Zlata.

Městečko: Kopernický – Wohl, Hégr, Hadrava, J. Kučera – J. Šnídl, J. Urban, Langmajer, O. Kučera – Bestajovský. P. Šnídl.

Viktor SANDEV