Doksy ztratily jasné vítězství

Doksy - Asi každý klub někdy zažije, když po celou dobu dusí soupeře ve vlastní šťávě, ale nakonec ztratí body po velmi hloupém gólu. Stejný dojem měly určitě i v10. Kole I. B třídy Doksy, které doma přivítalyTuchoměřice. Dostaly se rychle do vedení, daly dvě tyčky, nicméně nakonec jen remizovaly 1:1. „V těžké situaci jsme vybojovaly cenný bod,“ přiznal hostující kouč Petr Hnízdo.

26.10.2008

Lavička SK DoksyFoto: Bohumil Kučera

SK Doksy – Sokol Tuchoměřice 1:1 (1:0)

Domácí vstoupili do duelu jako do ráje a hned v úvodní pětiminutovce vstřelili rychlý gól. Ve 2. minutě sice ještě po krásném uvolnění Mošnička napálil jen rukavice gólmana Dvořáka, avšak za další dvě minuty se rohový kop odrazil k Vlasatému a ten ránou do šibenice zavěsil – 1:0.

Domácí pak jistě mrzí další nevyužité šance, tyčku napálil velice slabou střelou Steckovič. Následně využil dlouhý přímý kop Křivánek, jeho dobrá hlavička však skončila jen na spojnici a míč doskákal po čáře do Dvořákovy náruče.

Duel poté spíše upadl do průměru, Doksy zvolnily a kontrolovaly průběh hry. Nudu alespoň částečně oživili propagační střely Větrovce, na druhé straně tuchoměřického Švejdíka. Domácí fanoušky následně vystrašila pumelenice aktivního Švejdíka z 30 metrů, brankář Hájek ale dokázal prsty vyškrábnout na roh. V závěru poločasu mohl navýšit náskok Větrovec, jenže rohový kop na přední tyč úplně osamocen neumístil přesně.

Druhou půli opět otevřela obrovská příležitost dokeského výběru, necelý půl metr chyběl ke skórování Zlatovi. A proto přišel v 53. minutě trest, z přímého kopu vyrovnával Švejdík, jeho skákavá střela prošla pod tělem chybujícího brankáře Hájka: „Byl to jeho první zápas, možná si měl lépe postavit zeď. Byl trochu nervózní, vyrobil sice jednu hrubku, ale ostatní hráči udělali také chyby, že neproměňovali šance,“ obhajoval gólmanovu premiéru kouč Škvára.

A věděl, o čem mluví. Doksy stále tlačily, ale ani tutovky Mošničky, kapitána Marka Maříka a Zlaty v síti neskončily, naopak v nastaveném čase mohl strhnout vítězství na stranu Tuchoměřic Rovný, po něm hned Zelený.

Spokojenější stejně odjížděli hosté: „Byli jsme horší hlavně co se týče držení balónu, soupeř nás přehrával, měl lepší i standartky,“ zhodnotil s úsměvem Hnízdo. „Za remízu může naše špatná koncovka, pokud nebudeme dávat jasné šance, těžko můžeme uspět,“ kysele konstatoval Škvára.

Branky: 4. Vlasatý – 53. Švejdík Rozhodčí: Šípek – Macháček, Kudrjavcev.
Doksy: Hájek – Vlasatý, Blažek, Steckovič, Křivánek – Zlata, Marek Mařík, F. Barták, Milan Mařík – Mošnička, Větrovec (71. V. Barták).
Tuchoměřice: Dvořák – J. Cavalieri, Semerák, T. Cavalieri, Tecl – Rovný, Stařeček (69. M. Kovář), Malíček, Švejdík, Zelený, Valtr (89. R. Kovář).

Viktor Sandev

26.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Videosouhrn Deníku – čtvrtek 14. prosince 2017

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Smečař Kladna Tomáš Hýský v utkání s Ústím.

Favorit se nenechal zaskočit

Fotografie přibližují atmosféru Walesu i Anglie

Kladno /FOTOGALERIE/ - Fotografickou výstavu, jejíž autorkou je fotografka Andrea Thiel Lhotáková, si mohou prohlédnout návštěvníci Malé galerie v České spořitelně v Kladně.

Kramár kontra kladenské bloky

Kladno - Volejbalisté Kladna zajíždí ve čtvrtek na palubovku osmého Ústí nad Labem, kde je čeká jediný soupeř, jehož v první polovině základní části extraligy porazili bez ztráty setu.

Rytíře čeká domácí trojboj a fanoušky vánoční dražba

Kladno - Poslední adventní týden bude ve znamení hokeje. Rytíři odehrají v rychlém sledu tři domácí utkání, a to středeční, proti Karlovým Varům, ozdobí vánoční edice dresů i sváteční zápasový program!