Výsledkem je, že za celou svoji aktivní hráčskou kariéru jsem se nesetkal s tak jednostranně vedeným utkáním. To, co předvedl s naším mužstvem, se rovnalo vraždění neviňátek. Zlonice v konečném účtování obdržely osm žlutých karet a dvě červené.

Od první minuty jsem byl svědkem podivného rozhodování a výkladu pravidel. Ať se jednalo o posuzování osobních soubojů, ofsajdových situací, opačně posouzených autových vhazování či rohových kopů. Vše vyrcholilo opakovaným pokutovým kopem, vyloučením našich hráčů, nekonečným nastavením a absencí červené karty pro domácího hráče, který ve vápně v závěru strhl unikajího útočníka.

Opět jdeme před disciplinární komisi OFS, kde jsme již stálými zákazníky a těžko budeme hledat argumenty k obhajobě, když z minulosti tam nemáme dobrý kredit a v zápise jsou uvedeny jiné skutečnosti. Dnes však naše hráče obhajuji, neboť k vyloučením došlo neprávem. Když už i staří fotbaloví harcovníci říkají, že ani oni se s něčím podobným nesetkali, kladu si otázku, jak je to možné.

Co jsme komu udělali? Všichni hrají fotbal pro pobavení, a pak přijde člověk jako rozhodčí Švagr a máte chuť se na všechno vykašlat. Pořídit videozáznam, nevěřili by funkcionáři řídícího orgánu vlastním očím. Co rozhodčího vedlo k jednostrannému rozhodování, ví jenom on sám. Zasvěcení naopak tuší, odkud vítr fouká. Je smutné, že se podobné věci dějí v nejnižších soutěžích a ještě k tomu už v 6. kole!

Ve vedení ČMFS se toho dost změnilo, ale bohužel u nás dole ne. Praktiky poškozující fotbal přetrvávají. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale vy, páni funkcionáři, kteří to podporujete, věřte, že jednou přijde řada i na vás. Pak si nasypte popel na hlavu a nikde nebrečte, protože jste to vy, kteří to umožnili.

Tomáš SMETANA, místopředseda SK Zlonice