V prvním dopise od předsedy SK Stehelčeves Vratislava Kaválka byl kritizován VV za to, že neudělil žádné výjimky při nastoupení hráče na průkaz totožnosti. Každá hra má svá pravidla a ta se musí dodržovat.

OFS nemůže měnit předpisy, které jsou platné pro všechny oddíly v celé republice. Jestliže si je některý okresní svaz změní, pak se bude zodpovídat z následků. OFS Kladno má na starosti řízení 60 oddílů v okrese a nemůže za to, že některý funkcionář klubu zapomene včas poslat na registrační oddělení ČMFS přestup nebo registraci nového člena.

Prodlevy v letošním roce byly způsobeny úmrtím na oddělení registrací a velkým množstvím přestupů. Funkcionáři oddílů zaspali, a pak vinu nese OFS. Registrace se vyřizují poštou do 15 pracovních dnů. Druhá možnost je zajet si do Praha osobně, vystát tam frontu a zaplatit poplatek.

Ve druhém dopise mě zarazilo, že sekretář SK Slaný Jozef Kurilla ví o všech problémech, které byly ohledně registračních průkazů, a to nejdůležitější nenapíše. Nevím, jak dlouho dělá sekretáře, protože až letos si všiml, že v rozpisu mistrovských soutěží je stránka, ve níž jsou uvedeny výše pokut. Je tam od té doby, kdy se začal RMS vydávat. Není to žádná novinka!

Ještě bych se rád konkrétně vrátil k několika a kritikám.

1. Prosím, kolikrát jste platil pokutu za nedostavení se hráčů na sraz okresního výběru?
2. Co se týče meziokresních mládežnických soutěží, dostáváme od svazu příspěvek, který sotva pokryje náklady na autobusy. Trenérům a vedoucím týmů tudíž náhrady nejsou vypláceny.
3. Hlášení turnajů a přípravných utkání vyžadujeme proto, kdyby se stal úraz nebo jiná událost. Co byste asi řekl hráči, kterému se něco stane a od pojišťovny nedostane ani korunu!
4. Jak chcete spolupracovat pomocí internetu, když jste na přihlášku do soutěže elektronický kontakt na klub nenapsal?
5. Problém u mládeže je způsoben tím, že družstva hrají mistrovská utkání po celý týden. Úřední den je sice pátek, ale týmy, které hrají v pondělí, úterý nebo ve čtvrtek, kolo dohrávají, ne předehrávají! Stačilo zavolat na svaz a zeptat se, jak to je. Tak jako to učinili jiní.

Pane sekretáři, prosím zameťte si před svým prahem a pak kritizujte. Loni jste napsal špatně soupisku , jak jste zmínil v dopise, a letos se situace opakovala.

Nebýt kritizovaných členů sportovně–technické komise, kteří už po 2. kole přišli na chybu, nevím, co by tomu řekli na krajském svazu.

Na závěr chci poděkovat všem oddílům, jež se s problémy obrací na svaz a nedávají přes media veřejnosti záminku bavit se na účet členů komisí a VV. Jsou to dlouholetí funkcionáři, kteří tuto práci vykonávají ve svém volném čase a bez nároku na odměnu. Proto jsem se rozhodl na dopisy reagovat a tím je očistit od všech pomluv. Věřím, že ti, co znají problémy v kopané, mi dají za pravdu.

František BĚHOUNEK, předseda VV OFS Kladno