Domácí jsou na rozdíl od SK na hraně sedmé osmé příčky, což by jim spolu s dalšími splněnými podmínkami zajistilo účast v novém ročníku druhé nejvyšší soutěže, která bude mít pouze jednu skupinu.


„Byl to zvláštní zápas, nerad bych o tom blíž hovořil," poznamenal trenér Petr Brabec s tím, že góly dostali regulérní, tudíž jsou hlavními viníky hráči, kteří přes územní převahu neuměli  střílet branky.

Nedokázal to ani tříčlenný útok složený z borců, kteří už mají áčkové divizní zkušenosti. Vedle Krause a Boříka překvapivě nastoupili Šíma, jenž hraje za první tým už dvě sezony.

„Chtěl jsem ho povzbudit, protože toho v poslední době moc nenahrál. Má to těžké, zápasy mu chybí," mínil Brabec.

První dvě branky obdržel SK po standardních situacích, při nichž neměl úplně čisté svědomí brankář Pešek, potřetí inkasovalo až v nastavení z rychlého kontru.

Soupeř přes vítězství kladenského trenéra herně zklamal. „Měl jsem informace, že hraje pěkný fotbal. Ve druhém poločase jsme hráli na jednu branku, a poněvadž vedl, mohl zalézt. Tím to měl jednodušší. 

"Myslím, že rozhodla produktivita, která byla jednoznačně na straně Benešova," řekl Brabec.

Už ve středu čeká jeho tým vložené kolo na hřišti Táborska, které je na tom v tabulce podobně jako Benešov. Momentálně je šesté s 39 body, Kladno má na čtvrté příčce o sedm bodů víc.