FC Hradec Králové B – SK Kladno 1:1 (1:1)

Úvod zápasu Kladnu vyšel, do vedení se dostalo už v 6. minutě zásluhou Muláčka. Silný domácí výběr posílený o borce áčka včetně reprezentantů vyrovnali ještě do konce první půlhodiny, ale podruhé už se gólově neprosadil. „Tepve v závěru jsme mysleli na výsledek a dostali se pod tlak. Mužstvo předvedlo výborný bojovný výkon, všichni hráči nechali na hřišti všechny síly. Zvlášť bych vyzdvihl brankáře Roučka a stopera Radu. Bod je pro nás velice cenný a ještě víc posílil naši pozici v boji o udržení,“ řekl trenér Martin Čurda, jehož svěřence čeká dnes souboj s na jaře rovněž úspěšnou Spartou Praha B. Začátek je ve 14 hodin.

Martin Barbarič, trenér FC Hradec Králové B st. dor.: „Zbytečně jsme ztratili dva body. Do zápasu jsme vstoupili velice špatně a brzy inkasovali. Ze šoku jsme se vzpamatovávali dvacet minut, vyrovnat se nám podařilo po půlhodině hry. Poté jsme začali soupeře přehrávat, ale z řady šancí se nám bohužel nepodařilo vstřelit vítěznou branku.“

Branky: Koza - Muláček.

Hradec B: Holý – Vlček, Kábrt, Ramba (60. Petrášek), Zelený – Koza (60. Schwarz), Lacina, Novotný, Voltr (67. Hodas) – Korba, Kuťák (75. Bastin).

Kladno: J. Rouček – Muláček (63. Abrhám), Sochr, Rada, Roubík – Výborný, Hartman, Rendla, Kozel (82. Pucholt) – T. Rouček (66. Švambera), J. Hrubý (L. Procházka). Trenér Čurda.

FC Hradec Králové B – SK Kladno 2:2 (1:2)

Hostům se povedl první poločas, v němž si zásahy Kaválka a Fujdiara vybudovali jednogólový náskok. Ten srdnatě drželi až do závěru, minutu před koncem ale inkasovali. Soupeř byl lepší na míči a herně, my jsme zase předvedli velice bojovný a týmový výkon. Určitě jsme mohli vyhrát," řekl trenér Petr Brabec.

Aleš Šubrt, asistent trenéra FC Hradec Králové B: „Pro nás to byl velice těžký zápas. Soupeř byl fyzicky zdatnější, jeho hráči byli o rok starší. Přesto jsme Kladno v prvním poločase místy přehrávali, ve druhé části byli aktivnější Středočeši. Dokázali vsítit dva góly, nám se minutu před koncem podařilo vyrovnat. V nastavení jsme mohli zápas rozhodnout. Petráček prošel celou obranou, ale nastřelil vyběhnutého brankáře. Z celkového pohledu je konečná remíza asi spravedlivá.“

I céčko Kladna čeká v sobotu domácí střet se Spartou B. Začátek je v 16.15 hodin.

Branky: Bodlák, Petráček - Kaválek, Fujdiar.

Hradec B: Simon – Holeš, Hegr, Kučera, Baťka – Bodlák, Hloušek, Šoupal, Jukl (67. Vejchoda) – Petráček, Krátký.

Kladno: Suchý – J. Růžička (Čížek), Červený (41. Švambera), Kaválek, Kostecký – Matyáš (41. Moravec), Roubal, Maličký, Hamouz (41. Jelínek) – Fujdiar, Skořepa.