S kladenským dorostem se loučil s lahví šampaňského v ruce a pěkně po chlapsku. „Nebudeme si nalhávat, že jsme po sobě párkrát nešli, na druhou stranu i tohle tuží partu a vy jste udělali výbornou,“ povídal kouč, jenž by měl po sezoně naskočit k žákům SK, ale trochu ho to táhne i k nějakému týmu mužů. „Je mi sedmačtyřicet, mám nejvyšší čas. V pětapadesáti už můžu někde leda vyplňovat zápis,“ myslí si.

Klukům ze svého současného mužstva, které v sezoně dostal nakonec na sedmou příčku tabulky a bodově z nich udělal jeden z nejlepších dorostů Kladna poslední doby, však vykládal další věci.

„Na podzim jsme mysleli na první místo, potom jsme slevili na druhé, pak na třetí. Tak vysoko nejsme, ale vždycky jsem tvrdil, že ve vaší kategorii o výsledky tolik nejde. Jsem rád, že jste většinou dřeli naplno a hráli fotbal,“ pokračoval.

Svými slovy jen dotvrdil, co pokřikoval na svěřence už během utkání.

„Hrajte fotbal,“ radil neustále.

Přidal samozřejmě i rady odbornější, ale kdo z kluků pochopil, oč Čurdovi kráčelo, může ve fotbale někam dojít.

Někteří už mají našlápnuto. Čížek s Hofmanem byli v kabině jen v civilu, chystali se na historickou chvíli – start ve II. lize mužů v Sezimově Ústí. Fotbalový drzoun Skořepa chyběl úplně. Je na testech v Teplicích, příští sezonu by tady mohl hrát nejvyšší dorosteneckou soutěž. „I vy ostatní jsme ale ukázali svoje možnosti. Každý různé, ale co bylo dneska, nemusí zítra platit. Komu se dnes nevedlo, zítra klidně může zářit. Budoucnost je ve vašich rukách a já věřím, že vám něco dal i rok pod námi,“ dodal Čurda i za kolegu Ladislava Stupku, jehož následné poděkování bylo kratší, ale zase peprnější. „Někdy jste mě všichni pěkně sra.., ale měl jsem vás rád,“ zašklebil se.

Pak už přišly pouze proudy šampaňského a večerní oslava, u níž už Deník raději scházel.

Jaké budou další jejich sportovní oslavy – a zda vůbec někdy nějaké přijdou, o tom si kladenští dorostenci rozhodnou sami.

Video z oslav v kabině najdete ZDE