Zatímco nejstarší výběr U–19 vedl nad Benešovem už do poločasu o tři branky a ve druhém už byla hra vyrovnanější (5:2), sedmnáctka i šestnáctka proti Rokycanům zářily hlavně po obrátce, kdy čtyřmi trefami rozmetaly snahu soupeře na padrť.

Kouč sedmnáctky Jiří Dušek tak byl po čase spokojen, protože jeho talentovaný celek v poslední době hloupě prohrával.

„Na rozdíl třeba od domácího zápasu s Mostem jsme proměňovali šance. Zápas se klukům povedl, dobře bránili, nevyvyšovali se a byli neustále za balonem,“ chválil svým tým Dušek a speciálně vyzdvihl trio Šíma, Bořík a Popelka.

Sedmnáctka je dobrou nadějí SK Kladno do budoucna, pokud vydrží. Má dobré výsledky, ale líbí se hlavně herně. „Hraje mi tady několik nadstandardně talentovaných hráčů, kteří jsou navíc pracovití, mají stoprocentní docházku na trénink a výborné zázemí od rodičů. To vše je důležité, ale nad tím je ještě skvělá parta. Trénuji třináct roků, ale aby takhle někdo držel pohromadě, to jsem zažil snad jednou,“ říká stochovský učitel, který kdysi hrál fotbal v Unhošti, kde také začal na lavičce.

Poté se dostal ke sparťanské ženské juniorce a do Kladna. „U té Sparty do byla trochu náhoda. Potkal jsem se s jejich trenérkou, mimochodem jedinou ženou, s níž bych se chtěl bavit o fotbale, a tak sháněla asistenta. přihlásil jsem se do konkurzu a vyšlo to. byl jsem tam tři roky,“ popisuje.

Nadějnou sedmnáctku vede také třetí sezonu a bude poslední, to už Dušek tuší. Svoje ovečky předá kouči nejstaršího dorostu Stanislavu Hejkalovi, ale nemrzí ho to. „Bytostně mi to sice vadí, ale je to nutné. Tři roky jsou podle mě u mládeže strop. je potřeba, aby přišel někdo, kdo kluky uvidí jinýma očima a odhalí další jejich mezery, jichž ještě mají dost,“ domnívá se Jiří Dušek, který by rád ještě vyzdvihl práci svého asistenta Jiřího Kubce. „I on má na výsledcích vysoký podíl.“

Starší dorost U-19 ČLSD

SK Kladno – SK Benešov 5:2 (3:0). Branky SK: Stökl 2, Kraus, Krupička, vlastní.

Kladno: Obrcián – Holeček (46. Stibor), Stočes, Jaroš, Jurek (46. Volman) – Krupička (46. Schwendt), Franek (46. Bureš), Hanzlík, Trnka (57. Šíma) – Kraus, Stökl.

Mladší dorost U-17 ČLMD

SK Kladno – FC Rokycany 5:0 (1:0). Branky SK: Popelka 2, Bořík, Pudil, Kolbaba.

Kladno: Bureš – Holub, Neuman, Rohla, Baruzzi – Čížek (70. Vrbeník), Pudil, Šíma, Bořík – Popelka (75. Žuček), Kaňák (65. Kolbaba).

Mladší dorost U-16 ČLMD

SK Kladno – FC Rokycany 5:0 (1:0). Branky SK: Nesládek 2, Bystřický, Cabejšek, Pírka.

Kladno: Pešek – Krupička (72.Ježek), Hübst, Suk (60. Zaňák L.), Hanuščík – Cabejšek – Zaňák M. (50. Žahour), Pírka (72. Zimerman), Bystřický (60. Matoušek), Luka (50. Borák) – Nesládek.
Starší žáci A – U15

SK Sokolov – SK Kladno 3:0 (2:0).

Kladno: Strnad – Sabo, Sobota (46. Racocha), Putík (20. Trejbal) Tyban (46. Hrtan) – Havelka (41. Kováč), Sirůček (46. Henzelín), Rajgl, Tyban – Hejda (41. Kroutil), Koš­ka.

Starší žáci B – U14

SK Sokolov – SK Kladno 6:1 (2:1). Branka SK: Kavka.

Kladno: Kleimond (35. Pospíšil) – Junek, Kala, Procházka Š., Kučera (35. Kuchař) – Procházka P., Birnbaum, Kafka, Kopecký (50. Fečkanin) – Jemelka (45. Janoušek), Pospíšil.

Mladší žáci A – U13

Karlovy Vary – SK Kladno 1:23
(góly Kladna: Holub 5, Sekanina 4, Ondrášek 3 Pihrt 2, Kubů 2, Hudousek 2, Fleislebr 2, Abrham, Kalousek, Chaloupecký).

Sestava A: Vokoun – Kott, Průcha, Kopačinský, Pihrt, Radošinský, Kotouček, Ondrášek, Holub.

Sestava B: Řehák – Chaloupecký, Abrham, Procházka, Kubů, Kalousek, Hudousek, Sekanina, Fleislebr.

Mladší žáci B – U12

Karlovy Vary – SK Kladno 4:6 (góly Kladna: Hrbek 3,Halasz 2, pen. Dejčmar).

Sestava A: Beneš A. – Hlaváček, Kotuček, Linhart, Dáňa, Halász, Dejčmar F., Studenovský, Dlouhý.

Sestava B: J. Beneš – Roztočil, Jůza, Pokorný, Hrbek, Oubrecht, Povolný, Škrdlant.