Tahle porážka Kladno tolik mrzet nemusí. Sparta potvrdila kvalitu, hosté zase předvedli, že umí kousat. Na Strahově začali s moc velkým respektem a z hloupé hrubky inkasovali, ale pak hru vyrovnali. Po závaru měli obrovskou šanci srovnat, jenže místo gólu přišli o stopera Jaroše, který si ve šprajcu poranil zánártní kůstky a nohu má v sádře. Srovnat mohl také Schwendt, ale promarnil, domácí zase nastřelili tyčku.

„Stav měl být vyrovnaný, ale mrzí mě ten začátek, protože kluci podlehli tomu, čemu podlehne devadesát procent českých týmů, když přijedou na Spartu,“ litoval kouč Hejkal.

Jeho tým zkusil hrát po přestávce ofenzivněji, ale obranu otevřel moc a z brejku dostali na 2:0. Deset minut před koncem ale Stökl snížil a drama pokračovalo až do konce, kdy Sparta v 90. náskok potvrdila. „Výkony špatné nepodáváme, ale bodově by to mohlo být lépe vyjádřené. V tabulce je zhruba polovina kvalitnějších mužstev a my jsme z nich nejhorší. Rád bych se dostal trochu výš,“ přeje si Hejkal.

SK klesl ze šesté na osmou příčku, polepšit si ale může už v sobotu, kdy od 10.15 hodin hostí deváté Sezimovo Ústí.

Mladší dorost do 17 let hrál v Karlových Varech, kde potvrdil, že je o něco kvalitnější než protivník. Západočeši sice trochu kousali do přestávky, ale nakonec je SK porazil 3:0, když se dařilo střelci Popelkovi – dal dvě branky. Svěřenci kouče Duška jsou nyní sedmí, Vary desáté.

Nejmladší dorost do 16 let jel také do Varů, body ale byly povinností, protože protivník je až poslední s pouhými dvěma bodíky. Trenéra Jaroslava Vejvodu sotva těšila koncovka, ale jeho tým přece jen vyhrál 2:0.

Starší dorost U-19 ČLSD

Sparta Praha B - SK Kladno 3:1
(1:0). Branka SK: Stökl.
Kladno: Obrcián – Holeček, Stočes (46. Kraus), Jaroš (20. Trnka), Volman (55. Jurek) – Krupička, Franek, Hanzlík, Štoncner, Schwendt (60. Stibor) – Gašpárek (46. Stökl).

Mladší dorost U-17 ČLMD

Karlovy Vary - SK Kladno 0:3
(0:1). Branky SK: Popelka 2, Pudil.
Kladno: Bureš – Holub, Rohla, Neumann, Baruzzi (41. Kolbaba) – Bořík, Pudil, Šíma, Čížek (60. Pírka) – Popelka, Kaňák (65. Žuček).

Mladší dorost U-16 ČLMD

Karlovy Vary - SK Kladno 0:2
(0:1). Branky SK: Nesládek, Matoušek.
Kladno: Pešek – Krupička, Hübst, Suk (63. Zaňák L.), Hanuščík – Cabejšek – Bystřický (41. Zaňák M.), Pírka, Luka (41. Žahour, 70. Rohla) – Nesládek, Borák (50. Matoušek).