Do utkání vstoupili Kladeňáci zakřiknutě, s přehnaným respektem ke slavnému soupeři. O poločase byli rádi, že je na hřišti Slavie bezbrankový stav. Do druhého ale jako by nastoupilo úplně jiné kladenské mužstvo. Najednou bylo na hřišti aktivnější a lepší než Pražané. V poslední minutě vstřelili hosté branku, ale asistent rozhodčího ji pro ofsajd neuznal. „Viděl ho asi jako jediný na stadionu,“ zlobil se kladenský trenér Radek Duda. „Za předvedený výkon musím kluky pochválit,“ dodal kouč zachraňujícího se mužstva.

Mladší sedmnáctka na hřišti Slavie prohrál a a vysoko 0:6. „Nastoupili jsme ve velmi omlazené sestavě,“ vysvětluje Jan Pejša, trenér Kladna. Přesto byl jeho tým v úvodu utkání vyrovnaným soupeřem. „Jenže pak se začala projevovat kvalita na straně domácích,“ uznal Pejša.

Poslední příprava na sezonu v B třídě: Kladno B (v šedém) - Braškov 1:2.
FOTO: Braškov posílil v poli i trenérsky, kladenský lídr bude muset přidat

První jarní utkání mají za sebou borci do osmnácti let v Krajském přeboru staršího dorostu. Druhý tým tabulky jel na hřiště třetí Povltavské FA a nutno říct, že nesehrál vůbec povedený zápas, když prohrál 0:1. „Za celé utkání jsme nebyli schopni vymyslet trochu povedenou akci, a když k tomu přidáme slabý pohyb i nasazení, nemůžeme se divit porážce,“ shrnul Jan Pejša.

Mladší dorostenci do šestnácti let prohráli na hřišti Povltavské FA 0:4. V prvním poločase nedokázali proměnit několik šancí a ve druhém je domácí trestali z rychlých protiútoků. „S prvním poločasem můžeme být spokojeni, ale ve druhém jsme nepodali vůbec dobrý výkon,“ hodnotil Marek Novobilský, trenér Kladna.

ČLD U19: SK Slavia Praha B - SK Kladno 0:0

Sestava: Ševce - Truhlář, Kácl, Bokša, Novák - Tung, Rottner, Kalina, Došek (65. Justra) - Chlumský, Frühauf (85. Hoffman).

ČLD U17: SK Slavia Praha B - SK Kladno 6:0 (3:0)

Sestava: Vajshajtl - Kos (46. Feřtek), Rottner, Chochola, Hoffmann (46. Došek, 58. Janega) - Zoubek, Maxant - Požár, Fajka, Kolísek – Procházka.

KPSD: Povltavská FA - SK Kladno U18 1:0 (0:0)

Sestava: Tunka (46. Vojtíšek) - Faltus (82. Davídek), Brabec (46. Novobilský), Chochola, Hoffmann - Hanuščík, Fiala - Pospíšil, Rous, Janega - Pavlíček (71. Vosyka).

KPMD: Povltavská FA – SK Kladno U16 4:0 (0:0)

Sestava: Kralovič (41 Hejkal) – Davídek, Novobilský, Kopta, Vosyka – Randýsek, Fiala – Haluza, Mucha, Janát - Havel. Hokejově střídali: Hůla, Bach, Pavlíček, Faltus, Pospíšil.

Petr MAŇKOŠ

Divize B, 17. kolo: SK Kladno - FK Neratovice/Byškovice 3:1.
Trenér Procházka měl jasno: Výkon hodný Kladna!