Odborníci tipovali pád kladenských mužů z Gambrinus ligy. Jenže celý tým dřel, vzepřel se osudu a soutěž zachránil. Bohužel, dorost si z nich příklad nevzal a závěr soutěže nezvládl.

Přitom mu stačilo v posledním kole remizovat na hřišti Bohemians 1905, jenže po bezbrankovém poločase, kdy byl lepším mužstvem, totálně nezvládl úvod druhé části a prohrál 1:4 (0:0). Tři první branky dostal během sedmi minut! Jednu penalty, ale regulérní.

Sestup není jen ostudou, ale totálním průšvihem pro další generaci. Kladno bude hrát pouze třetí nejvyšší soutěž – tedy divizi a nejen A dorost, ale také mladší céčko.

U žáků průšvih až tak velký není – různé generace se pohybují mezi první a druhou ligou. Ti současní byli záchraně blízko, nad Bohemians 1905 vedli po obrátce gólem Svobody, ale nezvládli koncovku a podlehli 1:2 (0:0). Klokani tak na dálku pomohli Jablonci, jenž se toužil před SK dostat a odpoledne porazilMladou Boleslav.