Výkon kladenských dorostů, to rozhodně nebyla naděje do budoucna. „takhle bychom prohráli i s Vinařicemi,“ nebral si servítky kouč áčka Martin Čurda. Podle něj hráči fotbal hrát nezapomněli, ale na utkání s tabulkovým sousedem se vykašlali. „Jejich přístup je prostě špatný. Už od rozcvičky. Většině chybějí morálně volní vlastnosti,“ hartusil.

První půli prohráli jeho svěřenci 0:4, brzy tedy bylo hotovo. Teprve v závěru se aspoň dvakrát prosadil Fujdiar. „Plzeň byla dobrá, ale my strašidelní. S důrazným Meteorem musíme doma moc přidat,“ dodal Martin Čurda.

Mladší dorost se držel v Plzni půl hodiny, pak ale dostal branku po špatném výhozu gólmana Obrciána a úplně sesypal – za osm minut dostal tři fíky. Druhá půlka byla podobná. Začala dvěma šancemi Kladna, ale pak přišel brejk Plzně na 4:0 a rychle po sobě další dvě trefy. „Složí nás jeden gól, tak se to hrát nedá. Že je to mám naučit já? Zatím marně přemýšlím, jak to udělat,“ ulevil si trenér Stanislav Hejkal.

Mírně pozitivní zprávy přinesl mistrovský úvod B a D dorostu v divizi. Jejich soupeřem byly mimořádně silné výběry Sparty Praha B, a tak těsné porážky nebolí tak moc. Béčko kouč Miroslava Supáčka prohrálo 1:4, přesto byl trenér docela spokojený. Déčko podlehlo suverénní Spartě (neztratila ani bod, má skóre 109:14) 1:2 v krásném utkání, přitom ještě na podzim nováčkovský soubor trenéra Jiřího Duška prohrál se stejným sokem 0:10. Je na něm ale vidět ohromné zlepšení.

Výsledkově se moc nedařilo ani žákům SK Kladna v České žákovské lize. Doma s Libercem měli fantastický nástup, byli jasně lepší, ale dali jen dva góly. Přesto ještě po přestávce zvyšovali na 3:1, ale konec utkání patřil Severočechům. Vyrovnali na 3:3 a ke konci byli dokonce blízko rozhodnutí – nastřelili břevno. Tým kouče Karla Příhody dál bojuje o záchranu, tři týmy má v tabulce za sebou. Ale jede na Slavii, která je druhá a moc silná.

Výsledky:

Česká liga dorostu

Viktoria Plzeň B – SK Kladno A starší dorosty 7:2 (4:0). Za Kladno: Fujdiar 2.

Kladno: Borský – Matyáš, Roubal, Štoncner, Rada – Švambera – Čížek, Krupička (66. Jaroš), Pucholt (75. Stočes) – Fujdiar, Skořepa (75. Bureš).

Viktorie Plzeň B – SK Kladno C mladší dorosty 6:0 (3:0).

Kladno: Obrcián – Volman, Stočes, Hanzlík, Krampera (41. Kaňák) – Bureš, Pokorný, Stökl – Procházka (41. Tichý), Kraus, Zvolenský.

Česká divize dorostu

SK Kladno B – Sparta Praha B st. dorosty 1:4, SK Kladno D – Sparta Praha B ml. dorosty 1:2.

Česká liga žáků

SK Kladno A – Liberec starší žáci 3:3 (2:0). SK Kladno – Liberec mladší žáci 1:3 (0:2).