Dorost A na jaře střídá dobré domácí výkony s mizernými venkovními. V Liberci prohrál 1:5 a v tabulce České ligy dorostu klesl až na šesté místo. Ve 7. minutě už to bylo 2:0 a hosté pak dělali klubu spíše ostudu neustálým hádáním se.

Hráči se ještě kousli, Štoncner snížil, ale další branka Kladno opět srazila a čtvrtá v 55. minutě úplně. „Na podzim jsme venku vyhrávali, ale s týmy, které jsou vespodu tabulky. Ty máme teď doma a silné venku. Bohužel, mužstvo si s tím neumí zatím poradit,“ uznal kouč Martin Čurda a dodal, že některé opory jako Čížek, Rada či Fujdiar si říkaly o vystřídání už v první půlce. Čurda stáhl pouze Čížka a místo něj poslal na hřiště Chlapce. To je jediné pozitivum utkání, vrátil se po pětiměsíční absenci zaviněné zraněním.

Dorost C podal v Liberci lepší výkon, byť i on prohrál 0:2. „Do první branky to bylo vyrovnané a chvílemi jsme byli i lepší. Bohužel, špatný den měl jinak náš nejlepší hráč Kraus. První gól zavinil a na konci nedal ani penaltu. Ale neměl den, nic mu nevyčítám,“ řekl trenér Stanislav Hejkal.

V České divizi dorostů potvrdilo béčko Kladna, že není v dobré pohodě. Doma dostalo od průměrné střížkovské Bohemky napráskáno 1:6 a je až dvanácté. Mladší déčko naopak v divizi na jaře válí. Osmou Bohemku v utkání plném branek přestřílelo 6:4 a je stále třetí. Přitom poté, co brankář Bureš neměl den, prohrával SK čtvrt hodiny před koncem 3:4, přesto skóre famózním závěrem otočil.

Zmíněný už byl výsledek žáků v Mostu. Vyhráli tady 2:1 a dotáhli se ke svému soupeři na rozdíl jediného bodu. Jsou dvanáctí. „Naše tabulkové postavení je horší než předváděné výkony. Limituje nás hlavně koncovka, i v Mostu jsme dali šťastné branky,“ přiznal kouč Karel Příhoda.

A skutečně, Kladno dalo dva góly, aniž by vystřelilo na bránu. První zásah padl po hlavičkové teči Pírky a druhý Červenkův přímo z rohu. Centr to byl ale parádnický.

Z dalších žákovských celků vybereme výsledek déčka v divizi, protože v Karlových Varech vyhrálo 5:1. Naopak starší béčko stejnému soupeři podlehlo 0:4.

Ve výčtu schází ještě žáci C, jimž se sezona nedaří. Poslední celek ligové tabulky podlehl v Mostě 1:5. Nicméně držel se velmi dlouho a odpadl jen kvůli individuálním chybám.

Česká liga dorostu:

FC Slovan Liberec – SK Kladno 5:1
(3:1, za hosty Štoncner).

Kladno: Michovský - Jurek, Pilař, Rada (70. Jaroš), Hofman - Švambera, Štoncner - Čížek D. (25. Chlapec), Krupička (65. Matyáš), Pucholt - Fujdiar.

FC Slovan Liberec C – SK Kladno 2:0 (0:0).

Kladno: Obrcián - Čížek F., Hanzlík, Stočes, Volman - Stökl, Bureš, Trnka (41. Pudil) - Tichý (60.Procházka), Kraus, Zvolenský.
Česká divize dorostu:

SK Kladno B – Bohemians Praha 1:6
(0:2, Holeček).

Kladno: Smrž - Fárka, Tržický, Jaroš, Stibor - Čížek D., Holeček, Červenka, Fedrhanc - Rác, Wiesner.

SK Kladno D – Bohemians Praha 6:4 (1:2, Kaňák 2, Neumann, Suchý, Popelka, Šíma).

Kladno:
Bureš - Böhm, Suchý, Neumann, Baruzzi - Pudil - Bořík, Trnka, Šíma - Kaňák, Kolbaba.
Česká liga žáků:

Baník Most SK Kladno A 1:2
(1:0, Pírka, Červenka), Baník Most C – SK Kladno C 5:1 (1:0, Kala).
Česká divize žáků:

Karlovy Vary – SK Kladno B 4:0, Karlovy Vary B – SK Kladno D 1:5.