Řec je o fotbalových dorostencích SK Kladno B, kteří v posledním divizním kole podlehli pražským Bohemians B 2:14. Hrálo se právě na hoře Vítkov a výkon Kladeňáků byl husitskému boji na hony vzdálen. Trenér Miroslav Supáček alias Jan Žižka z Trocnova, byl tak trochu otrávený. „Chtěli jsme se vozovou obrannou hradbou držet co nejdéle, ale Bohemka ji prorazila hned a nešetřila nás. Rozdíl ve výkonnosti byl příliš vysoký,“ konstatatoval.

Úplně jinak svůj zápas na Vítkově zvládli mladší dorostenci D. Vyhráli 4:0 a skončili v soutěži druzí za Spartou. Branky vstřelili Šíma, Popelka, Suchý a Neumann a už včera odjeli do Sušice, kde je čeká o víkendu mezinárodní turnaj Otava Cup. Ve skupině C se střetnou s nizozemským V. V. Alphense Boys, německým SC Ilsfeld a Admirou Praha.

V sobotu 11. červnaskončí své soutěže také zbylé dva dorosty v České lize. I ony se střetnou s Bohemkou, ale na domácím trávníku.

Zápas staršího áčka, které přivítá jasného lídra tabulky, začne v 10 hodin a trenér Martin Čurda ho chce vyhrát. V tom případě by jeho tým atakoval medailové příčky. Céčko začíná ve 12.15 hodin.

ČDD - 14. kolo

Bohemians 1905 B – SK Kladno B 14:2
(9:0). Branky SK: Kraus, Havlíček.

Kladno: Veiner - Pilař, Jaroš, Stočes, Havlíček - Stibor, Rác, Holeček, Fedrhanc - Wiesner, Kraus.

Bohemians 1905 D – SK Kladno D 0:4 (0:2). Branky SK: Popelka, Suchý, Neumann, Šíma.

Kladno: Bureš J. - Holub (57. Žuček), Neumann, Suchý, Baruzzi - Čížek J., Kaňák (41. Červenka J.), Pudil, Bořík (41. Kolbaba) - Popelka (57. Trnka), Šíma.