Slovan ve svém tréninkovém centru, kde najdete i obří plakát legendárního Petera Dubovského (hráč Realu Madrid tragicky zahynul před lety v Thajsku), nasadil svou rezervu, ale posílenou dvěma hráči z A mužstva. Hostouni naopak scházelo šest hráčů, kteří se na podzim podíleli na šesté příčce v ČFL. "O to víc si ale vážím, jakým způsobem kluci zápas odehráli. Pro některé z nich jsou to neskutečné zkušenosti," říkal Rodinger po utkání, v němž šla jeho parta do vedení zásahem Jiřího Janušky, ale Slovan do půle vyrovnal a po přestávce rozhodl o výhře 2:1. Tři velké možnosti Hostouně už na tom nic nezměnily.

"Slovan ukázal svojí velkou sílu, ale my se nedali! Naopak jsme si podruhé dokázali, že se můžeme rovnat týmům, jako je Sparta B či Slovan B. Jsem na kluky vážně hrdý. Velké díky! Užili jsme si to a snad už se marodi začnou vracet pomalu zpět," přeje si trenér zelenobílých.

Slovan Bratislava B (ve světle modrém) porazil v přípravě Sokol Hostouň 2:1.
Foto: Hostouň si zahrála proti slovenskému velkoklubu. A dokonce vedla

Ten ještě pochválil oba brankáře. V první půli držel hosty zkušený David Tetour, ve druhé mladý David Vitásek. "Po obrátce byl Slovan lepší na míči. Naopak my jsme po zisku rychle míče ztráceli a dostávali se pod tlak. Vlastně si nepamatuji, že bychom měli soupeře, který nás donutil v určitých fázích hry takhle dobře bránit. Výborně zachytal David Vitásek," dodal Rodinger, který pohodu výjezdu umocnil třeba fotkou na volantem parádního autobusu Sokola, který v zelenobílých barvách dělal v ulicích historického Prešpurku klubu pěknou reklamu.

Hostouň v tomto týdnu čekají další dvě utkání. Ve středu 8. února se střetne s Chlumcem nad Cidlinou (na Zličíně od 18:15) a v sobotu jede do Kolína (10:00).

Pak už přijde očekávaný sobotní klubový ples v kulturním domě v Hostouni. Jako vždy ho uvádí Vlasta Korec, jako vždy budou vyhlášeni nejlepší hráči v jednotlivých kategoriích, jako vždy bude hrát svoje písničky Dj. Libor Kralovič.

Ale pozor, kdo by chtěl na sobotní večer Bokovku, měl by dorazit také, kapela tohoto jména rozbalí svůj program také.