Jak už bylo před jeho příchodem na stadion Františka Kloze avizováno, bude souběžně s trénováním třetiligového SK nadále pozorovatelem soupeřů českého národního týmu.

Po sobotním dopoledním utkání Kladna v Písku okamžitě odcestoval do Rakouska, kde byl v Kufsteinu svědkem zápasu Řecko - Slovinsko (1:1), na stejný stadion zavítá i ve čtvrtek, kdy bude národní tým z Peloponéského poloostrova hrát s Arménií.  

Už sobotu ráno bude opět šéfovat lavičce SK Kladno. Poslední dva duely Kladna se však budou překrývat s evropským šampionátem. 

Po utkání v Písku se Drahokoupil hodně zlobil na rozhodčí, ovšem i na zbytečnou chybu, po níž padl rozhodující gól.  „Myslím si, že jsme k zápasu do Písku přijeli připraveni velice dobře. Soupeř nás ničím nepřekvapil, přesto jsme díky naší chybě inkasovali jediný gól, který rozhodl o naší porážce. Nechali jsme volného domácího hráče odcentrovat do šestnáctky, kde jsme nepokryli Malého a ten zblízka skóroval," popsal.

Podle jeho názoru měli Kladeňáci v zápase více ze hry a lépe na tom byli i kondičně. "Dělám to nerad, ale musím říci, že nás rozhodčí často nepustili před branku Písku. Asistent rozhodčího měl neustále praporek nahoře a hlavní sudí odpískal konec zápasu půl minuty po skončení základní hrací doby. Určitě měl nastavit několik minut. A během zápasu chytrým připískáváním hrál na psychiku našich hráčů. Nechci si stěžovat teď  po zápase, měli jsme být produktivnější v koncovce, což nás stálo body," uznal.

Body musí jeho tým získat v dalším utkání s béčkem Mladé Boleslavi. "V něm nám půjde prakticky o všechno. Může se stát, že Letohrad vyhraje v Plzni (Drahokoupil to tipl naprosto dokonale), pak má lepší rozlosování a my bychom mohli sestoupit. To nesmíme dopustit," uvědomuje si kouč Kladna.