Pokud by patnáctý tým tabulky na tři body opravdu dosáhl, byla by to senzace kola. Zajíždí totiž na trávník sedmé Chrudimi (7.), která je doma třetí nejlepší.Východočeši loni ČFL dokonce vyhráli, postupu se ale vzdali.
Podzim jim moc nevyšel, za to na jaře v šesti zápasech ztratili jen čtyři body. Naposledy vyhráli s přehledem v Měcholupech 3:0.

Zajímavé je, že venku sází na rychlonohé mladíky, zatímco doma dávají přednost zkušenějším borcům v čele s Radimem Emilem Holubem a Vladykou.

„Mohla by pro nás být výhoda, že budou hrát fotbal a nebudou to mydlit," poznamenal trenér Kladna Daniel Drahokoupil, jenž měl před pondělním tréninkem k hráčům více než hodinový proslov týkající se se hodnocení duelu s Domažlicemi. Vadil mu přístup  hráčů a neplnění  povinností pramenících  z předzápasové taktické přípravy.

SK se po trestu vrací do sestavy Samek, z Bohemky přijdou Šumský s Hauerem, požadovaného útočníka ale od klokanů nedostane. Vykartovaný je pro dnešní utkání J. Růžička, nadále marodí Vavřina a Štoncner.
„Největší zklamání pro mne je, že nemůže hrát Hanzlík," přiznal kouč. Mladý stoper zkusil trénovat, natažené kolenní vazy ale stále nejsou v pořádku.

„Proti sobotě určitě uděláme v sestavě změny. V první řadě ale hráči musí mít jiný přístup," řekl Drahokoupil s vírou, že jedno umíněné vítězství, třeba z penalty, by mužstvo povzbudilo.

Kladno mělo v zimě náročnou přípravu a trenéři vzali v potaz námitku hráčů, že stále moc trénují.  „Vyhovíme jim, budou mít víc volna," prohlásil Drahokoupil.

V závěru podzimu Kladno porazilo Chrudim 2:0.