Oba týmy se představí v kompletních sestavách, domácího účastníka druhé nejnižší soutěže ale posílí odchovanci z řad soupeře - Drsek, Chalupa a Zachariáš. Je možné, že domácí branku bude část utkání hájit Drskův kamarád, gólman berlínské Herthy Jaroslav Drobný. Jako předskokani se utkají přípravky obou oddílů.

Počátky Slavoje se datují od 6. června 1919, kdy byl v hostinci Na Kovárně založen klub SK Železničních zřízenců Kladno. Rok nato byl přejmenován na SK Slavoj Kladno a od té doby se pravidelně účastní regionálních a vyšších soutěží. V letech 1950 – 1996 nesl oddíl název Lokomotiva Kladno.

K největším úspěchům legendární „Lokády“ patří účinkování ve třetí nejvyšší soutěži - České fotbalové lize, kde v ročníku 1994-95 obsadila 10. místo. K nezapomenutelným patří i mistrovský zápas městského derby Lokomotiva Kladno versus SK Kladno z roku 1995, kdy domácí před tisícovkou diváků vyhráli 1:0.

Výbor FC Slavoj Kladno srdečně zve všechny fanoušky, bývalé činovníky a hráče. Zároveň se obrací na pamětníky s prosbou o zapůjčení dobových fotografií.