„Pro mě je důležité, že jsme vyhráli a získali tři body. Doufám, že to tak bude pokračovat a že jsem dal gól zrovna já, to není vůbec důležité,“ zastínil svoje zásluhy za trefy ze 49. minutě, kdy dlouhý aut Strnada prodloužil Šilhan právě na největší kladenskou zimní posilu a ta nedala Lejlasovi naději. „To je trochu kuriózní. Strny mi říkal, ať tam nechodím, že to hodíme na brankáře, ale já ho neposlechl a padnulo to tam“ usmíval se Drsek.

Toho coby stopera čekala těžká šichta, vždyť Brno sice bylo oslabeno v obraně, ale v ofenzivě stále disponuje velkou silou. Jména jako Došek, Pospěch, Kalivoda či střídající Heinz jsou toho důkazem. „O ofenzivní síle soupeře jsme dobře věděli a také o problémech vzadu. Že mají v sestavě nezkušené hráče. I toho jsme chtěli využít a musím říci, že oba naši útočníci (Klinka a Šilhan – poz. red.) udělali kus práce. I proto jsme se snažili hrát dopředu a nějaké šance tam byly. Sice jsme nevyužili, ale gól tam nakonec spadl, to je důležité,“ uvedl zadák.

Kladno vrátilo Brnu porážku z Tipsport Cupu, kde dostalo od Smutného gól až v závěru. Také Drsek si na tenhle souboj vzpomněl. „To určitě, ale tenkrát jsem hrál jen první poločas, byl to snad třetí zápas ve čtyřech dnech. Navíc na umělce, což je něco jiného. Nicméně viděli jsme třeba, jak hrají jejich útočníci a z toho si něco vezmete,“ potvrdil.

Konečně se hrálo na solidním terénu, což si Kladeňáci na jaře doma užili vůbec poprvé. Drsek to ale moc nepotvrdil. „Sice se nám dařilo daleko lépe v útoku, i když to ještě nebylo optimální, ale hlavně jsme toho jednou využili. Jinak ale přihrajete na deset metrů a míč osmnáctkrát poskočí. Snadné to není, ovšem ze čtyř domácích duelů to bylo nejlepší. Třeba naposledy s Boleslaví to bylo drnoviště, my pak museli nakopávat, lidé byli naštvaní, my také, navíc jsme hráli špatně. Dnes to bylo přece jen lepší,“ uznal.

Žižkov uhrál v Boleslavi bod a jeho ztráta na Kladno je už osmibodová. Přesto je Pavel Drsek dál ostražitý a právem. „Netuším, na kolik procent jsme zachráněni. Musíme jít dál zápas od zápasu a zkusit bodovat v Budějovicích. Protože pak máme doma Slavii a to bude moc těžký zápas, i když my chceme vyhrát pokaždé,“ dívá se dopředu hráč s číslem 24, který je na něj trochu pověrčivý. „Hraje se mi s ním dobře a dávám góly. Ne vždycky jsem ho ale mohl nosit. V Duisburgu to šlo jedinou sezonu, pak musela být nižší čísla, tak mi ho vzali. V Bochumi jsem měl patnáctku a šestku. Čtyřiadvacítka se mi povedla jen v Blšanech a rok v Disburgu,“ uzavřel tmářsky Pavel Drsek.