Hráč, jenž půl roku v aténském Panionisu nehrál a v Kladně se v zimě ocitl náhodou po náhlém odchodu Killara do Bytomi, v nejvyšší soutěži kraluje na postu stopera. V jakém stavu našel naši ligu po deseti letech, kdy ji hrál naposledy?

„Teď se klade důraz na fyzickou kondici a taktiku. Podle mě ale hráčům nejvíc chybí rychlejší myšlení při řešení dané situace. Je to i tím, že hodně fotbalistů odešlo do zahraničí,“ mínil autor dvou jarních ligových gólů.

Soudí také, že vedením klubů chybí víc trpělivosti. Deset odvolaných trenérů a vysoké pokuty hráčům mluví za vše. „Nemyslím, že úmyslně prohrávají. Na Kladně se to naštěstí nenosí,“ prohlásil 32letý obránce a přiblížil, jak to chodí jinde. „V Duisburgu jsme deset kol nevyhráli. V kabině sice bylo dusno, ale tlak z vedení jsme necítili.“

Drskovu účast v poslední sestavě kola ovlivnily dva dlouhé auty v jeho podání. Z prvního byla velká šance, druhý už gólem v příbramské síti skončil. U této standardky zaskakoval za vykartovaného Tomáše Strnada. „Neměřili jsme, kdo hodí dál. Strny je má asi delší,“ se smíchem prohlásil Drsek, pro něhož není vhazování autů žádnou novinkou. „V Bochumi jsem to tři roky nesměl, abych nechyběl vzadu. V Duisburgu jsem ale šest let auty házel,“ přiznal s tím, že v druholigovém utkání s Trierem z nich padly dvě branky. „Ta druhá byla hodně podobná nedělní,“ přiblížil.

Výrazné postavě ligy končí v červnu na Kladně smlouva. O nabídky určitě nebude mít nouzi. „Záleží na tom, jaká bude. Na každou neskočím. Manželka se synem ale z Kladna neodejdou.“