Ve středu nastoupí Kladno v Děčíně proti Mostu (13) s o něco širším kádrem a hlavně s velkým překvapením v sestavě. Na postu stopera se objeví Pavel Drsek, jenž v zimě skončil v řeckém Panionisu Atény!

„Těším se, už jsem si nějakou dobu nezahrál,“ přiznal bývalý hráč Duisburgu a Bochumi. Rýsuje se i možnost, že by jaro odehrál na Kladně. „Když se dokonce ledna neobjeví nabídka podle mých představ, jsme domluveni, že budu jednat s Kladnem,“ potvrdil.

Podle slov trenéra Hřídela by měl odchovanec kladenského Slavoje odehrát celý zápas s tím, že by se vedle něj prostřídali Beneš a Gross.

Do obrany bude mít k dispozici i uzdraveného Hajníka. Možná ale bude šetřit Bartoše. „Přece jenom už patří mezi starší hráče,“ se smíchem prohlásil Hřídel, jenž nemůže počítat s triem Strnad, Dvořák, Šilhan. Všichni by měli být fit do konce týdne.

Proti Ústí odešlo Kladno ve druhé půli fyzicky. Dnes s Mostem by to mohlo být lepší, zejména když pro Kladenské hovoří teorie, avšak vyloženě šedivá.

S Ústím v letní přípravě prohráli, stejně jako v zimní lize. Most naopak dvakrát porazili. „Nechci to zakřiknout, ale snad bude toto pravidlo platit i dnes. Abychom žili, musíme vyhrát. Chceme postoupit i když třeba jen z druhého místa,“ prohlásil Hřídel, jenž není příznivcem většinou menších hřišť s umělým trávníkem. „Je to samý souboj, proto hrozí zranění. Hra se na ní vzdaluje fotbalu.“