Na domácí střídačce nečekaně nestál trenér Martin Hřídel, ale jeho dřívější asistent áčka Stanislav Hejkal. Ten se o nominaci dozvěděl dvě hodiny před zápasem - v poločase dopoledního utkání svého dorostu C se Slavií (0:3) a velkou radost z toho neměl. „Narychlo jsem zavolal Jirkovi Němcovi (Hejkalův podzimní asistent u áčka SK), který proti nim před týdnem hrál s Brozany. Upozornil mě na dvojici nebezpečných hráčů Bernáta s Němcem, nicméně právě oni zápas rozhodli,“ povzdechl si Hejkal.

První půlka byla docela hustá, pořád se něco dělo. Už v 7. minutě zmíněný Bernát poslal svůj trestný kop parádně do Tesařovy šibenice, ale následnou tutovku nedal a opařené Kladno probudila dorážka Šrámka po rohu, která značila brzké vyrovnání.

Za chvilku mohlo být i hůř. Nešikovnost domácí obrany a ruku potrestal rozhodčí pokutovým kopem, který šel kopnout Němec, ale možná ho rozhodila hláška kladenského vedoucího týmu Cáby, že na jaře gól ještě nedal. Tesař jeho pokus vyrazil a Cába lehce zamachroval: „Když ty hráče znáte, je to brnkačka.“ Později se však ukázalo, že tak velkým prorokem nebyl.

Do půle pak klidně mohlo vést spíš Kladno. Na konci výtečné akce Polanského stál zcela osamocený Rada, ale zblízka dal vedle. Rouček zase po akci Kmocha přestřelil. „To bylo trochu zbrklé, Rada zase asi na poslední chvíli změnil rozhodnutí a místo hlavou hrál nohou,“ pokrčil rameny Hejkal.
Hosté měli také tutovky. Po dvou rohových kopech se drželi za hlavy, ale domácí si ponaučení nevzali a po obrátce právě rozhodující moment přišel po rohu. Na ten si naskočil němec a rozhodl. „My na to samozřejmě hráče upozorníme, ale všechno se uskákat nedá. Když je poměr rohů tři sedmnáct, zákonitě dostanete branku,“ povzdech si narychlo povolaný trenér Kladna.

Jeho svěřenci, hlavně po příchodu snaživých, ale přece jen nehotových dorostenců už neměli na vyrovnání nárok. Snad s výjimkou 89. minuty, kdy parádní bombu vytáhl Výborný, jenže gólman Kobachidze vytáhl ještě lepší zákrok.
'
„Český Dub měl zkušenější, vyzrálejší a silovější hráče. To podle mě rozhodlo," dodal Stanislav Hejkal.

Sportovní ředitel klubu Eduard Novák pak trochu mračivě reagoval na otázku, co bylo přesně s koučem Hřídelem. „Je nemocen.“

SK Kladno B – Podještědský FC Český Dub 1:2 (1:1). Branky: 17. Šrámek – 7. Bernát, 64. Němec. Rozhodčí: Klupák – Jedlička, Kubr.

Kladno B: Tesař – Výborný, Rendla, Šrámek, Jaráb – Kmoch (62. Švambera), Rada, Čurda (46. Roubal), Polanský – Tóth (62. Skořepa), Rouček.