„První jsme ještě nebyli, tak jsme letos zkusili, jaké to je," usmíval se hrající trenér Radek Duda a rychle dodal, že podstatný byl příchod kanonýra Braškova Jana Nachtigala. Rozený Dubák byl suverénně nejlepším střelcem okresních soutěží, zaznamenal úctyhodných 42 gólů!

„Je to zkušený fotbalista, který pomohl. Mužstvo si s ním sedlo a šlapalo," prohlásil dubský kormidelník, jenž byl kdysi ve střížkovské Bohemce se šestnácti góly nejlepším kanonýrem ČFL. „Nafta mě o trošku překonal," usmál se.

Podle koučových slov před sezonou za postupem stoprocentně nešli, očekávání tam ale byla. „Důležitá byla výhra v předposledním kole na půdě béčka Tuchlovic, od té chvíle jsme v podstatě první příčku neopustili, byť úvod jara nebyl optimální," podotkl bývalý trenér divizního béčka Kladna.

Vedle postupu pětačtyřicetiletého Dudu potěšilo, že jeho tým nastřílel sto dvě branky. Něco takového se mu v týmech, kde během dlouhé kariéry působil, nikdy nepodařilo.

Slovan pochopitelně nebyl jen o Nachtigalovi. V Tutkovi měl velkou jistotu v bráně. Kvalitní byla i defenziva. Do jejího středu se po příchodu zmíněného střelce posunul osobně trenér. Jinak to prý nešlo, poněvadž ostatní záložníci nemohou hrát v zadních řadách. Na svých postech ale kvalitu měli.

Tuchlovice B zlobily až do předposledního kola, kdy Na Vysokém vedly 2:0, bohužel pro ně nakonec prohrály na penalty. Kdo ví, jak by se jinak situace na špici vyvrbila. „Ani jednou nás neporazily, asi jsme si postup zasloužili," poznamenal Duda.

Dubí si poprvé v historii zahraje elitní okresní soutěž. S posílením týmu tam moc nepočítají, i když by nebyli proti. „Je těžké k nám někoho sehnat. Třeba se po přečtení tohoto článku někdo nabídne," konstatoval trenér a připomněl, že mužstvo je tvořené z borců, kteří z této kladenské čtvrti pochází nebo zde bydlí. To už platí také o Vietnamci Tuanovi.

Letos spadli z přeboru dva nováčci, Duda ví, že je čeká těžká robota. „Doufám, že nás to nepotká. Musí nás podpořit manželky a příznivci," podotkl.

Ty starší fanoušky postup moc potěšil a už kvůli nim by chtěli hrát jejich borci důstojnou roli. Nejen oni pamatují, za jakých neutěšených podmínek se fotbal v Dubí provozoval. Dnes čeká soupeře poměrně kvalitní trávník, včetně časomíry.