„Rozloučili jsme s panem Novákem s tím, že mi slíbil dát do pořádku naše nedořešené věci. Tedy peníze, protože zadarmo se mi to všechno už dál absolvovat nechtělo. A byl to jeden ze dvou důvodů, proč jsem skončil,“ naráží Duda na dlužné peníze, které zatím na účet nedostal.

Druhým důvodem, proč skončil, je hráčský kádr. Už na podzim byl hodně okleštěný, slabý a teď to vypadá ještě chmurněji. „Byl jsem rozhodnutý, že za těchto okolností skončím také. Tedy pokud by se tým neposílil a nezkvalitnil. Vždyť koho by bavilo připravovat pořád s devíti či deseti lidmi jako já celý podzim,“ říká otevřeně stále ještě aktivní hráč Velké Dobré.

Na její výkony se teď bude moci soustředit víc. „Vyčistím si hlavu, ale hlavně musím dokončit studium trenérské licence A (druhá nejvyšší po profi). Devatenáctého ledna skládám zkoušky a je to stejné jako maturita – třicet otázek, vy si vybíráte. Jestli budu nervózní jako před dvaceti lety? Já myslím, že ano, tak jako při klasické maturitě. Ležel jsem půl roku v knížkách, tak chci, aby to k něčemu bylo,“ usmívá se.

Další angažmá tedy nemá, ale věří, že se nějaké objeví. Duda přece jen v hráčské kariéře prošel i Prahu, jméno si udělal a někdo jeho zkušeností a umu zřejmě využije. „To nevím, trenérů je plná republika. Ale ono to nějak dopadne, zatím to neřeším,“ dodal Duda s tím, že se třeba jednou vrátí i do Kladna.