Oba v tomhle složení, jen s prohozenými posty, vedli před pár roky Velkou Dobrou, kde Fíman loni asistoval a Duda ještě aktivně hrál.

„Volali mi pár dnů potom, co v Kladenském deníku vyšel rozhovor se mnou, že angažmá ještě nemám. Přijal jsem rád, byť tam asi bylo více kandidátů. Že vybrali právě mě, těší dvojnásob,“ usmívá se stále ještě aktivní fotbalista Čechie Velká Dobrá, jíž by ovšem mohl v příští sezoně chybět. Právě kvůli novému angažmá.

„Je pravda, že to půjde skloubit těžko. Abych v Kopanině jednou byl a podruhé ne, to nepůjde. Spíš to bude tak, že za Dobrou budu kopat pouze v případě, že bude čas a zda budou mít vůbec zájem,“ dodává tvořivý záložník, který by si zřejmě ještě v klidu byl schopen kopnout i divizi.
V Kopanině střídá ve funkci odstoupivšího Pavla Mejdra,jenž svůj hlavní úkol, záchranu divize, splnil.

„Pavel Mejdr skončil po pěti úspěšných letech. Postoupil s týmem do divize a zde odehrát dvě kvalitní sezony. Jsme rádi, že se nám podařilo získat na jeho místo Radka Dudu a očekáváme, že naváže na velmi dobrou práci svého kolegy,“ řekl Deníku šéf Kopaniny Tomáš Cigánek, jehožklub má dlouhodobě dobré zkušenosti s hráči i trenéry z kladenského regionu. „I proto se všichni v klubuna spolupráci s Radkem Dudou těšíme. Je to mladý trenér, má zkušenosti s divizním fotbalem a naprosto zásadní jsou i jeho silné charakterové vlastnosti,“ dodal Cigánek.

Duda je už druhým kladenským trenérem FCPK, tím prvním byl Jiří Nos.

V novém celku zná Duda Romana Mareše, bývalého hráče Bohemky či Sparty. S tím studoval trenérskou školu. Naopak Kladeňáka, novoměstského Dominika Santlera, teprve pozná.

V týmu působí i další Exkladeňáci – brankář Daniel Borský, v uplynulé sezoně zraněný Jan Charvát či Bohuslav Strnadel (legendární kanonýr Kopaniny hrál letos opět několikrát za áčko). Robert Nedvěd se už před půlrokem vrátil do Jedomělic.