Jak řekl, za jeho výkonem stála tchyně. „Servírovala k obědu výtečný gulášek (recept je v rámečku). Dobře jsem se najedl a pak se výborně hrálo,“ prohlásil po utkání.

Včera se smíchem zalitoval, že v neděli nebyli na Dobré přítomní Japonci, kteří se kdysi přijeli do Kladna podívat na Zdeňka Hláska a nakonec si odvezli Martina Hřídela, jenž do sítě Pardubic nasázel šest gólů ze sedmi. Přesto měl z úspěchu radost.

„Těší mě to. Nepamatuji si, že bych někdy nějakou anketu vyhrál. Třeba se mi to už nikdy nepovede,“ prohlásil borec, jenž si čtyřmi góly vytvořil osobní rekord. „Dosud jsem dal dva hattricky. Jednou na vojně za Slaný a podruhé v ČFL za Střížkov.“

Právě v pražském klubu se se 16 góly stal nejlepším střelcem třetí nejvyšší soutěže.

S kariérou začínal na Novu, pak se jako žáček přesunul do Poldi, kde si také později zahrál jediných pět minut ve druhé lize.

Následovala zmíněná vojna ve Slaném, Lokomotiva Kladno, Krč a dlouhých sedm let na Střížkově. Dnes je Dudovi 37 let, a byť jsou pro něj pozápasová rána krušná, na to, že by pověsil kopačky na hřebík, neumyslí. Zejména, když se mu vyhýbají vážnější zranění.

„Nechodím do soubojů po hlavě a umím předvídat. Doufám, že mě teď nikdo nenakopne, tomu se předejít nedá,“ řekl držitel trenérské B licence, jenž si už vyzkoušel roli hrajícího kouče.

Jedna ze zásad: guláš musí vařit tchyně! Autorkou Gólového guláše je Hana Hrubešová z Kladna. „Je to normální guláš, ale nejdůležitější je dochucení. Kdo se přesně netrefí do chuti strávníka, může na góly zapomenout,“ se smíchem prohlásila a připomněla, že druhou, neméně důležitou zásadou je radost a lehkost vaření bez spěchu a stresu, protože pak by se pocity stejným způsobem promítly do výkonu na hříšti. Třetí podmínkou je, že ho musí uvařit jedině tchyně! Ta Radka Dudy přiznala, že fotbal má ráda a sleduje dokonce i anglickou ligu. Toho, že ji v novinách pochválil, si považuje. „Byla to pro mě pocta. Málokdy se o tchyních řekne něco pozitivního,“ dodala Hana Hrubešová.