„Splnili jsem těžký úkol, takže jsme moc spokojení," usmíval se trenér Petr Brabec, který s kolegou Jakubem Andrýskem nabádali své svěřence k větší odvaze.

„V předešlých zápasech jsme byli prvních dvacet minut zalezlí. Teď jsme soupeře celoplošně napadali a donutili ho k chybám," pochvaloval si.

Výsledkem byly tři góly, které padly už v úvodní čtvrthodině! Začátek snů odstartoval svoji devětadvacátou brankou sezony Kroutil, který pak výrazně pomohl k hattricku Danylychovi. Nejprve donutil chybovat stopera a pak po obehrání dvou obránců předložil ukrajinskému borci gól na 3:0.

Západočeši sice do přestávky snížili, pak ale Š. Procházka kolmicí vyslal Danylyche samotného na gólmana – 4:1. Hosté ještě jednou po hrubce ve středu obrany snížili, žádná hektika se však v závěrečných minutách nekonala.

V posledních čtyřech kolech čekají Kladno dva celky ze špičky tabulky – v sobotu jede na první Chrudim, ve středu na třetí Slavia B. Sezonu naopak zakončí souboji s posledními Kolínem a Varnsdorfem.

Kladno – Sokolov 4:2 (3:1)
Branky: 6. Kroutil, 8., 15., 65. Danylych – 34., 71. 71. Lattisch.
Kladno: Kleinmond – Tirol, Abrham, Putík, Krsek – Š. Procházka, P. Procházka (80. Hejda) – Danylych, Kafka (74. Pospíšil), Kala – Kroutil (89. Volgner).