„Dobrý fotbal, ale jen do přestávky," shodli se domácí předseda klubu David Vedral i kouč hostů Jiří Pazdera. Pak už se spíš diskutovalo, nadávalo a spílalo. Hlavně ze strany hostů cítících křivdu.

Vraný přitom začalo zápas hodně nadějně. V první půli bylo nečekaně lepší a domácí se jen divili. Měli ale i kliku, když Abrham nastřelil tyčku, Hurt břevno a v dalších šancích neuspěli Prágl nebo Chaloupka.

Místo toho udeřilo na druhé straně, kdy ve 41. minutě vypálil Tenkl, míč zblokoval rukou Matoušek, ale tak, že doskákal k tyči – 1:0.

Úvod druhé půle byl už divočinou. Ve 49. minutě vnikl do vápna domácí Červený, dvojice Rada – Matoušek ho zastavila, ale jen za cenu faulu – Tekl z penalty s pomocí tyčky zvýšil na 2:0. Pak šly věci rychle za sebou.

Za tři minuty kopal standardku Mucha, Brožík zasáhl míč rukou a pískala se další penalta – Tenkl pro změnu s pomocí břevna dal na 3:0.

„Kryl si obličej, nic jiného," suše konstatoval Jiří Pazdera a ani domácí nebyli o oprávněnosti pokutového kopu přesvědčeni.
Saze už ale bouchly, hosté se rázem přestali soustředit na fotbal, čerstvý Hrebinka nesmyslně napálil u lajny Frohnu a Vlk vytáhl bez milosti červenou kartu.

Fotbal v tu chvíli plakal a podráždění byli už i domácí. Předvedl to štírek Červený, jemuž se zdál Matouškův zákrok moc ostrý a tak se mstil. Ani jeho rozhodčí nešetřil a byla z toho zase červená – síly se srovnaly.

Ale o výsledku už bylo dávno rozhodnuto, jen ho Velvarští ještě vylepšili.

Nejdřív střídající Budějský akci s Dvořákem pokazil, ale napodruhé už uspěl a zvýšil na 4:0. pak se ještě ranou z hranice šestnáctky prosadil Chrobák – 5:0.

„Druhá penalta ovlivnila charakter zápasu, ale když jsem koukal na záznam, ruku tam útočník asi dal. Nemůžu být ale úplně spokojený, protože jsme přišli o Červeného a také o druhého útočníka Dobiáše, který si zranil kotník," hodnotil David Vedral.

Hostující Jiří Pazdera zápas těžce vydýchával podobně jako před týdnem s Dobříší. „Rozhodčí pískal skvěle do poločasu, pak jakoby přišel někdo jiný. Měli jsme ale proměnit nějaké šance do poločasu, to mě mrzí. Stejně jako zkrat Hrebinky a zranění Prágla – už skoro nemám s kým hrát," povzdech si trenér.